Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > Kim jesteśmy

Rada Naukowa przy PFPŻ ZP
Statut PFPŻ
Zareklamuj się
Misja związku
Korzyści
Komisje
Struktura
Członkowie
Biuro zarządu
Dołącz do nas
Kim jesteśmy

Polska Federacja Producentów Żywności została powołana w celu zapewnienia efektywnego współudziału podmiotów gospodarczych w tworzeniu prawnych, organizacyjnych i ekonomicznych warunków rozwoju sektora żywnościowego, jednej z największych i najsilniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Członkami PFPŻ są wiodące firmy i organizacje związane z szeroko rozumianym rynkiem żywności w Polsce. Od wielu lat pomagamy im w budowaniu mocnej pozycji na tym rynku. Naszą działalność opieramy na trzech podstawowych filarach:

Organizacja - tylko występując wspólnie, przedsiębiorstwa mogą skutecznie reprezentować swoje stanowiska. Występowanie w ramach organizacji zapewnia im, że ich głos będzie wysłuchany zarówno na szczeblu administracji państwowej jak i Parlamentu RP i UE. Organizacja daje realną możliwość wpływania na kształt zarówno makro jak i mikro otoczenia firmy i przyczynienia się do rozwoju całego sektora żywnościowego.

Współpraca - będąc organizacją stworzoną przez przemysł, udowadniamy że niezależnie od rywalizacji na dynamicznie rozwijającym się rynku żywności — możliwa jest współpraca zarówno przedsiębiorstw naszego sektora pomiędzy sobą, jak i przemysłu z administracją rządową, samorządową i parlamentem. PFPŻ stwarza unikatową platformę do współpracy pomiędzy firmami. Możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia firmowych ekspertów stanowi o sile i doskonałym merytorycznym przygotowaniu opracowanych przez PFPŻ dokumentów i opinii. 

Oddziaływanie - przedstawiciele PFPŻ aktywnie reprezentują opracowane w komisjach roboczych Federacji stanowiska i opinie. Nasz głos słyszany jest zarówno na forum odpowiednich resortów jak i Parlamentu RP i UE oraz mediów. PFPŻ jest postrzegana przez administrację państwową i parlamentarzystów jako kompetetntny i wiarygodny partner, twardo broniący interesów polskiego przemysłu żywnościowego.

Integracja z Unią Europejską, postawiła przed polskimi przedsiębiorstwami nowe wyzwania. Nasza organizacja jest od 1999 r. jedyną polską organizacją będącą członkiem stowarzyszonym największej unijnej organizacji producentów żywności Konfederacji Przemysłu Żywności i Napojów UE (FoodDrinkEurope). 

Reprezentujemy polski przemysł żywnościowy na zinstytucjonalizowanym forum całego przemysłu spożywczego UE. Monitorujemy i informujemy na bieżąco firmy stowarzyszone o wszelkich zmianach w unijnych przepisach żywnościowych, a od 2004 r. umożliwiamy polskim przedsiębiorstwom aktywny współudział w ich kształtowaniu. Na globalnym rynku, na jakim wszyscy działamy, szansę na osiągnięcie gospodarczego i społecznego sukcesu mają jedynie te przedsiębiorstwa, które stawiają na szybki dostęp do wiarygodnych informacji, współpracę oraz wpływ na mikro i makro otoczenie gospodarcze. Warunki do takiego działania zapewnia nasze Stowarzyszenie.

Zapraszamy do współpracy.

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij