Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Raport ISACA: social media to oprócz korzyści także ryzyko
Obecność w mediach społecznościowych pomaga w zwiększeniu dochodów firm i poprawia rozpoznawalność marek – to wiedzą wszyscy. Nie wszyscy wiedzą natomiast o zagrożeniach, jakie niesie za sobą korzystanie z serwisów takich, jak Facebook czy Twitter.

Dla takich osób organizacja ISACA, wspierająca przedsiębiorców w dziedzinie systemów informatycznych, przygotowała raport „Social Media: Business Benefits and Security, Governance and Assurance Perspectives”. Jego twórcy przestrzegają przed pochopnymi działaniami w sieci, które mogą zakończyć się utratą kontroli nad firmowymi kontami bądź danych tam prezentowanych. Jak czytamy w raporcie, korzystanie z mediów społecznościowych nie wymaga dodatkowej infrastruktury, dlatego przy wprowadzaniu tego nowego kanału komunikacji nie uczestniczą działy IT, natomiast firmy często nie przeprowadzają analizy ryzyka.
A co może im grozić? W raporcie ISACA wymieniono zagrożenia takie, jak zainfekowanie firmowej sieci szkodliwymi programami, które może prowadzić do przejęcia systemu, wycieku lub kradzieży danych, wzrost oczekiwań klientów wobec firmowego serwisu, prezentowanie przez pracowników w prywatnych postach zdjęć i treści odnoszących się do firmy, które potencjalnie mogą zniszczyć jej reputację.

Cały Raport dostępny na:
http://www.isaca.org/Knowledge-Center/Research/Documents/Social-Media-Wh-Paper-26-May10-Research.pdf

(Źródło: PRoto.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij