Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Słodki rekord pobity! Fabryka Mondelez z Cieszyna wyprodukowała największy czekoladowy wafel w Polsce
Pracownicy, należącej do Mondelez Polska, fabryki „OLZA” w Cieszynie, z okazji obchodów 100-lecia zakładu, przygotowali dla mieszkańców wyjątkową niespodziankę — największy czekoladowy wafel Prince Polo w Polsce. Ważący 400 kg smakołyk był jedną z atrakcji, ważnego dla lokalnej społeczności, Święta Trzech Braci w Cieszynie. Produkcja rekordowego wafla była idealną okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie hołdem dla bogatej historii cieszyńskiej fabryki.

Podczas Święta Trzech Braci na rynku w Cieszynie został ustanowiony rekord Polski w budowie największego czekoladowego wafla Prince Polo. Tworzony przez około 1,5 godziny wafel, miał imponujące wymiary: 6,94m na 1,79m i ważył aż 400kg. Pracowało nad nim 10 pracowników fabryki, ale swój udział w biciu rekordu miał tak naprawdę każdy, kto pojawił się na wydarzeniu, dopingując drużynę bijącą rekord. Co więcej, na kibiców czekała słodka niespodzianka. Rekordowy wafelek, po oficjalnych pomiarach, został podzielony na 8 500 porcji i rozdany uczestnikom wydarzenia.

To jednak niejedyna atrakcja, którą firmą Mondelez przygotowała dla uczestników tego dnia. Na rynku w Cieszynie powstała specjalna strefa familijna, gdzie mogli oni cieszyć się różnorodnymi atrakcjami. Na fanów słodyczy czekały lody o smaku wafelkowym, fotobudka, gry i zabawy, a także strefa relaksu. Dodatkowo goście mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać tajemnice produkcji ukochanych przez Polaków wafli i dowiedzieć się więcej o historii fabryki „OLZA”.

100-lecie Fabryki „OLZA” w Cieszynie

Fabryka „OLZA” to jedna z siedmiu fabryk Mondelez w Polsce, która w tym roku obchodzi swoje stulecie. Od 1924 roku zakład jest sercem produkcji kultowego wafla Prince Polo, uwielbianego przez konsumentów nie tylko w Polsce. Mondelez Polska jest doskonałym przykładem tego, jak duża firma zżyła się z lokalną społecznością, której fabryka „OLZA” w Cieszynie jest jej integralną częścią. Zakład produkcyjny jest ważnym pracodawcą w regionie i ma znaczący wpływ na lokalną gospodarkę oraz społeczność. Aktualnie pracuje w nim 350 osób, w tym ok. 70% załogi to kobiety. Jubileusz stał się doskonałą okazją do podkreślenia bogatej historii i tradycji fabryki, która od dekad dostarcza słodycze najwyższej jakości.

 

Sto lat istnienia naszej fabryki to nie tylko wyraz jej trwałości i znaczenia, ale także zaangażowania oraz pasji wszystkich pracowników, którzy przez dekady budowali jej renomęmówi Lucyna Probst, Kierowniczka Fabryki w Cieszynie Ustanowienie rekordu Polski w wybudowaniu największego czekoladowego wafla to symbol naszej wspólnej drogi i świętowania wyjątkowego jubileuszu dodaje.

Gigantyczny czekoladowy wafel na cieszyńskim rynku był nie lada atrakcją i zdecydowanie jednym z najsłodszych dotychczasowych rekordów Polski.


 

O Mondelez Polska

Mondelez Polska jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce, obecną na naszym rynku od 32 lat. Zatrudnia około 5100 pracowników i jest liderem na rynku ciastek markowych, tabliczek czekoladowych i rogalików w Polsce[1]. Bogata oferta firmy obejmuje marki takie jak: czekolady Milka, Toblerone i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka Milka, OREO, belVita, Lubisie, Delicje, San, rogaliki i przekąski 7 Days oraz cukierki Halls. Mondelez posiada w Polsce siedem zakładów produkcyjnych w: Jarosławiu, Cieszynie, Płońsku, Jankowicach, Bielanach Wrocławskich, Skarbimierzu i Tomaszowie Mazowieckim. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod nazwą Mondelez funkcjonuje w Polsce od 2013 r.

O Mondelēz International 

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym liderem w kategorii czekolady, ciastek i wypiekanych przekąsek. Firma z przychodami w wysokości około 36 miliardów USD w 2023 r., zachęca ludzi w 150 krajach na całym świecie do spożywania przekąsek w sposób odpowiedzialny. Jako właściciel kultowych marek, takich jak ciastka Oreo, belVita, LU i Delicje, czekolady Cadbury Dairy Milk, Milka i Toblerone oraz wafelki Prince Polo i wypiekane przekąski 7 Days, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku przekąsek na świecie. Mondelēz International jest członkiem Standard and Poor's 500, Nasdaq 100 i Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mondelezinternational.com oraz profilu firmy na platformie X https://x.com/MDLZ .

 

Fabryka w Cieszynie 

Fabryka w Cieszynie znajduje się w południowej Polsce, w województwie śląskim, niedaleko granicy z Republiką Czeską. Zakład może pochwalić się prawie 100-letnią historią. Został założony w 1924 roku pod nazwą "Olza" i jest najstarszą z siedmiu fabryk Mondelēz w Polsce. Od niemal 70 lat produkowane są tu słynne wafelki Prince Polo. Wśród swoich produktów fabryka posiada wyroby takich marek jak Milka, Cadbury, Wafelini, Nussini, Pavlides, Lacta i Siesta. Większość wafli produkowana jest na rynek polski, a pozostała część trafia do krajów europejskich takich jak Wielka Brytania, Niemcy czy Austria oraz poza UE do tak egzotycznych miejsc jak Islandia, USA czy Turcja. Na Islandii kultowe wafelki Prince Polo są bardzo popularne i stanowią narodowy przysmak.

 [1]. Źródło: Nielsen, Total Polska, kategoria ciastka (z włączeniem ciastek miękkich) + rogaliki oraz tabliczki czekoladowe, udziały wartościowe (z wyłączeniem marek własnych), MAT listopad 2023 r.

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij