Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Mars z prestiżową nagrodą Top Brand Pet Food w konkursie MSC Awards Poland 2023
Marine Stewardship Council (MSC) podsumowała 10 lat działalności w Polsce i przyznała nagrody podmiotom, które w ciągu ostatniej dekady wyróżniły się największym zaangażowaniem w rozwój Programu MSC w naszym kraju. Firma Mars Polska zdobyła tytuł Top Brand Pet Food za wieloletnie działania na rzecz zrównoważonego rybołówstwa.

Organizacja pozarządowa Marine Stewardship Council (MSC) działa w Polsce od 2013 roku. W tym czasie wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w naszym kraju wzrosła o ponad 38%[1], a sprzedaż certyfikowanych produktów zaliczyła blisko 14-krotny wzrost[2]. Wraz z rozwojem branży zmieniała się również świadomość dotycząca wpływu rybołówstwa na planetę i ekosystemy morskie. Organizacja nie tylko przyznaje certyfikaty MSC produktom, które zawierają ryby pochodzące z identyfikowalnego, zrównoważonego źródła, ale też co roku nagradza najbardziej zaangażowane organizacje i osoby w konkursie MSC Awards. W tym roku MSC, obchodząc 10-lecie działalności w Polsce, przyznała nagrody polskim podmiotom.

 

MSC Awards po raz pierwszy w Polsce

MSC Awards to prestiżowe nagrody, przyznawane od lat firmom i instytucjom m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, USA czy Hiszpanii, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego korzystania z zasobów morskich. 7 września br., podczas jubileuszowej Gali 10-lecia MSC w Polsce, nagrody te po raz pierwszy w historii konkursu zostały przyznane także podmiotom z Polski, honorując ich wybitne osiągnięcia i wyniki w zakresie zrównoważonego rybołówstwa w całym spektrum biznesowym w Polsce w ciągu ostatniej dekady oraz zaangażowanie w rozwój Programu MSC w naszym kraju.

 

Mars Polska najlepszą marką w kategorii pet food w Polsce                 

Firma Mars Polska została laureatem nagrody MSC Awards Poland 2023 zdobywając tytuł Top Brand Pet Food za wieloletnie zaangażowanie w zrównoważone rybołówstwo, w tym posiadanie produktów SHEBA™ ze znakiem MSC, wdrażanie kompleksowej polityki i komunikacji dotyczącej odpowiedzialnego pozyskiwania ryb oraz zobowiązanie do kontynuowania i zwiększania asortymentu produktów z wykorzystaniem ryb z certyfikatem MSC.

 

Świat, jakiego pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj. Czujemy się zobowiązani do wspierania pozytywnych zmian na rzecz ludzi, zwierząt i naszej planety. Kontynuujemy naszą podróż w kierunku zrównoważonego pozyskiwania ryb i jesteśmy dumni, że MSC uznało firmę Mars za odpowiedzialnego producenta jedzenia dla zwierząt domowych i doceniło nas nagrodą Top Brand Pet Food. Dzięki współpracy z organizacjami takimi jak MSC chcemy inspirować cały ekosystem pet care do wprowadzania zmian pomagających chronić morza i oceany, promować odpowiedzialne praktyki, a także wzmacniać świadomość, że zrównoważona przyszłość rybołówstwa jest nie tylko możliwa, ale wręcz niezbędna – mówi Marzena Ignaczak, Dyrektor ds. Korporacyjnych w Mars Polska.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl/10-lat oraz na www.mars.pl    

 

 


 

O Mars Petcare

Mars Petcare jest częścią Mars Incorporated, rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią tworzenia różnorodnych produktów  i oferowania usług dla ludzi i ukochanych przez nich zwierząt domowych. Niemal 100 000 Współpracowników Mars Petcare   w 130 krajach jest oddane jednej misji: tworzeniu LEPSZEGO ŚWIATA DLA ZWIERZĄT. Dzięki 85-letniemu doświadczeniu nasze portfolio prawie 50 marek pozwala zaspokajać potrzeby zdrowotne i żywieniowe zwierząt domowych na całym świecie, w tym poprzez marki takie jak PEDIGREE®, WHISKAS®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, CESAR®, GREENIES™, IAMS™ i EUKANUBA™ oraz dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM , który rozwija badania nad żywieniem i zdrowiem zwierząt od ponad 50 lat. Mars Petcare jest również wiodącym dostawcą usług weterynaryjnych poprzez międzynarodową sieć ponad 2 500 szpitali dla zwierząt i usług diagnostycznych, w tym AniCura, AntechAsia Diagnostyka Weterynaryjna BANFIELD, BLUEPEARL, Linnaeus, Mount Pleasant, VCA, VES i VSH. Jesteśmy również aktywni w obszarze innowacji i technologii dla zwierząt domowych dzięki WISDOM PANEL - badaniom genetycznym z testami DNA dla psów, systemowi GPS umożliwiającemu określenie lokalizacji pupila (WHISTLE GPS), a także akceleratorowi LEAP VENTURE STUDIO i COMPANION FUND™, programom, które wprowadzają innowacje i zmiany w branży opieki nad zwierzętami domowymi. Jako rodzinna firma kierująca się naszymi zasadami, budujemy prężne i otwarte środowisko pracy odzwierciedlające różnorodność zwierząt i społeczności, jakim służymy. Mamy przywilej elastyczności w podejmowaniu decyzji, żeby walczyć o to, w co wierzymy. A walczymy o naszą Misję: LEPSZY ŚWIAT DLA ZWIERZĄT.[1] Wielkość produkcji przetwórstwa rybnego w 2012 r. wynosiła 423,2 tys. ton (Rynek Ryb Nr 22/2014, IERIGŻ, str. 25), a w 2022 r. szacowana była na 584,3 tys. ton (Rynek Ryb Nr 33/2022, IERIGŻ, str. 26).

[2] Porównanie wolumenu sprzedaży certyfikowanych produktów MSC w Polsce w latach 2012 (1664 ton rocznie) i w 2022 (23182 ton rocznie). Dane Marine Stewardship Council.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij