Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komisja Europejska chce koordynować budżety krajów członkowskich
UE chce ingerować w budżety państw Eurolandu. Według niemieckiego dziennika „Financial Times Deutschland", kraje strefy euro mają wkrótce prowadzić swą politykę budżetową według wspólnych europejskich wytycznych. Komisarz UE ds. walutowych Olli Ren przedstawił juuz propozycje w tej sprawie.

Rehn powiedział "FTD", że planowana jest koordynacja dotycząca wysokości i rozwoju całkowitych wydatków budżetowych.
Propozycje komisarza Rehna, to reakcja na kryzys zadłużenia w należącej do strefy euro Grecji.  Komisarz powiedział, że przyczyną kryzysu zadłużenia jest gospodarcza nierównowaga i że KE wyciągnęła naukę z niedostatecznej kooperacji gospodarczej.
-Komisja nie chce i nie może kontrolować narodowych budżetów. Ale jeśli poważnie podchodzimy do naszego wspólnego losu w unii gospodarczej i walutowej, to wszyscy członkowie muszą przestrzegać reguł, które sami ustanowili - dodał komisarz.

Rehn chce omówić swoje propozycje na piątkowej nieformalnej radzie ministrów finansów UE w Madrycie. 12 maja projekt regulacji miałaby przyjąć Komisja Europejska.
Rehn zapowiedział też KE, że chce zaproponować wytyczne ramowe dla systemów emerytalnych w UE. Wraz z komisarzami ds. rynku wewnętrznego i spraw socjalnych planuje on publikację w czerwcu zielonej księgi na temat sytuacji w zakresie ubezpieczeń emerytalnych w krajach UE. Jak wyjaśnił, chodzi o ocenę trwałości i dopasowania systemów emerytalnych do potrzeb ludzi.

 

(Źródło : TVN24.pl, PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij