Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
„Sytuacja na rynkach rolno-spożywczych po rosyjskiej agresji na Ukrainę – stan obecny i perspektywy"
Wiceprezes, dyrektor generalny PFPŻ ZP był gościem debaty Samorządowego Kongresu Trójmorza.

Andrzej Gantner, wiceprezes, dyrektor generalny PFPŻ ZP był gościem panelu "Sytuacja na rynkach rolno-spożywczych po rosyjskiej agresji na Ukrainę - stan obecny i perspektywy" podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza, który odbył się 7 czerwca br. w Lublinie. 

W trakcie debaty Dyrektor oceniał, jakie konsekwencje dla sektora przetwórstwa mają rosnące ceny zarówno surowców jak i nośników energii, a także jak wzrost kosztów produkcji przełożył się na ceny produktów spożywczych. Ponadto, słuchacze konferencji mogli zapoznać się z analizą, czy branża obserwuje zmiany zachowań konsumentów/odbiorców na rynkach krajowych i zagranicznych.

W trakcie konferencji, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk również odniósł się do skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę, zwracając uwagę, że zakłócenia na tych rynkach mają daleko idące skutki – nie tylko dla państw Trójmorza, ale dla całej Europy, a nawet świata.

– Dziś mamy zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego, na szczęście nie w Polsce czy w Europie, ale na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej – stwierdził wicepremier. Według szefa resortu rolnictwa brak dostaw zboża z Ukrainy może wkrótce przyczynić się do nowej fali uchodźców z krajów dotkniętych głodem.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij