Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Gospodarka odpadami opakowaniowymi w Polsce. Jaki będzie nowy początek?
24 maja 2022 r. odbędzie się bezpłatna konferencja EKO-PAK organizowana we współpracy z Polską Federacją Producentów Żywności, ZPPP Browary Polskie i Rekopol.

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez EKO-PAK, we współpracy z Polską Federacją Producentów Żywności, ZPPP Browary Polskie i Rekopol bezpłatnej konferencji pt. Gospodarka odpadami opakowaniowymi w Polsce. Jaki będzie nowy początek?”, która odbędzie w dniu 24 maja 2022 r. w Hotelu Radisson w Warszawie, przy ul. Grzybowskiej 24.


Podczas konferencji zostanie podsumowane opakowaniowe prawo unijne i jego implementację do prawa polskiego, znamienici eksperci przedstawią najlepsze europejskie praktyki w zakresie tworzenia efektywnych mechanizmów Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, poruszą tematykę związaną z systemem kaucyjnym i dyrektywą SUP. Innymi słowy, omówione zostaną wszystkie najważniejsze regulacje, doświadczenia i plany związane z przyszłymi zobowiązaniami dla wprowadzających produkty w opakowaniach.


W trakcie wydarzenia Andrzej Gantner, wiceprezes i dyrektor generalny PFPŻ ZP omówi zagadnienie "Kaucja na opakowania jednorazowe: co będzie najlepsze dla Polski" oraz weźmie udział w debacie "Jak jednocześnie wdrożyć Rozszerzoną Odpowiedzialność Producenta i poprawić selektywną zbiórkę i recykling w Polsce?".


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zapraszamy do zgłaszania chęci udziału, za pośrednictwem formularza rejestracyjnego, który znajduje się pod linkiem: https://landing.freshmail.io/n5cotm9imy/konferencja-24-05-2022-S 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij