Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca Cola w Polsce zmniejsza wagę swoich opakowań.
Od kilku lat koncern prowadzi - także w Polsce- prace mające na celu sukcesywne zmniejszenie wagi swoich butelek PET i co za tym idzie oznaczające potrzebę zużywania mniejszej ilości tworzywa sztucznego. Niedawno zredukował wagę dwóch swoich opakowań PET o pojemności jednego litra, odpowiednio o 11 proc. i 5 proc. Dodatkowo zmniejszeniu uległ ciężar butelki dwulitrowej. W tym przypadku było to o 8 proc. Mniej waży też ostatnia wersja butelek dla serii Lift. Tutaj te dwulitrowe opakowania straciły w porównaniu z wcześniej używanymi 9 proc. swojej wagi.

Koncern wprowadził też lżejszą o 7 proc. odmianę nakrętki Poly Cap na niektóre swoje produkty. Nowa nakrętka nosi nazwę PCDS-Eco. Polska jest jednym z czterech pierwszych krajów w grupie Coca-Cola Hellenic, które wprowadziły nową nakrętkę. W tym samym czasie również zmiana ta zaszła również w Szwajcarii, Rosji i na Węgrzech.

Trwa też projekt mający na celu ograniczyć ilość zużywanych tworzyw sztucznych. Z tego powodu stosuje się tworzywo z recyklingu do produkcji nowych butelek. Odzyskany materiał PET przeznaczany jest do produkcji dwóch rodzajów preform. Tworzywo sztuczne z recyklingu stanowi w tych przypadkach 20 proc. oraz 25 proc. materiału opakowania.

Trend odchudzania widać też w przypadku puszek aluminiowych. Przykładowo do produkcji puszek używane jest aluminium z recyklingu i tym samym można oszczędzić nawet 95 proc. energii potrzebnej w przypadku produkcji z pierwotnego aluminium. Puszki aluminiowe składają się nawet w 60 proc. z materiałów z recyklingu.

(Źródło: www.plastech.pl)

--


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij