Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komitet Ochrony Praw Dziecka nagrodził "Poradnik młodych ratowników Ziemi"
Wydawnictwo PWN w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku otrzymało za „Poradnik młodych ratowników ziemi” nagrodę główną w kategorii książki dla dzieci starszych za publikacje. Firma Hochland Polska jest Partnerem tej niesamowitej publikacji i współpracowała przy jej wydaniu.

"Poradnik młodych ratowników Ziemi" autorstwa Tomasza Samojlika, ukazał się na rynku wydawniczym w sierpniu ubiegłego roku i zdobył już ogrom bardzo pozytywnych recenzji, został między innymi wrześniową Książką Miesiąca PWN. Poradnik to przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie obrazkowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią i ekologią.

 

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. Książka objaśnia terminy z dziedziny ekologii i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Ukazuje to, co już wiemy o funkcjonowaniu życia i to, czego dowiedzieliśmy się o pozytywnym i negatywnym aspekcie obecności naszego gatunku na Ziemi: na bazie rysunków, schematów, komiksowych sekwencji, infografik dostosowanych do odbiorcy w wieku szkolnym.

 

Hochland Polska angażuje się w różnego typu inicjatywy mające na celu promowanie postaw proekologicznych, edukację i dbałość o środowisko naturalne. W misji i strategii działań Hochland Polska aktywności na rzecz zrównoważonego rozwoju zajmują niezwykle ważne miejsce. Realizowane są one zarówno w ramach organizacji (np. poprzez proekologiczną optymalizację procesów czy opakowań), jak i w inicjatywach zewnętrznych. Budowanie właściwych postaw w duchu dbania o naturę najlepiej realizuje się poprzez edukację – kreatywną, nowoczesną, zachęcającą do poznania eko wyzwań i możliwości.

 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy współpracować przy wydaniu tej niesamowitej publikacji! – podsumowuje Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.


okladka_poradnik młodych ratownikow ziemi

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij