Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
29 października 2021 r. warsztat online – raportowanie zrównoważonego rozwoju
Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapraszają na warsztat online pt. „Projekt dyrektywy UE ws. raportowania przedsiębiorstw na temat zrównoważonego rozwoju”.

Raportowanie informacji na temat zrównoważonego rozwoju stanie się w najbliższej przyszłości obowiązkiem dla około trzech tysięcy spółek w Polsce. Nowa dyrektywa w sprawie raportowania zagadnień zrównoważonego rozwoju (Corporate Sustainability Reporting Directive, CSRD), nad którą trwają obecnie prace legislacyjne, zastąpi dyrektywę 2014/95/EU dotyczącą ujawniania informacji niefinansowych. CSRD już wkrótce wprowadzi nowe, szersze obowiązki raportowania dla dużych spółek i dużych grup kapitałowych, a w dalszej perspektywie dla małych i średnich spółek giełdowych.

Do zmian warto przygotować się wcześniej

Zrównoważone inwestycje i szersze działania firm na rzecz zrównoważonego rozwoju to niezbędny warunek, aby UE osiągnęła neutralność klimatyczną do 2050 roku.

Zgodnie z projektem CSRD spółki będą raportowały szczegółowe dane z obszaru ESG (zagadnienia środowiskowe (E), społeczne (S) oraz dotyczące ładu korporacyjnego (G)). Dzięki jednolitym europejskim standardom raportowania, które zastąpią dotychczasową swobodę wyboru standardów oraz obowiązkowi weryfikacji inwestorzy i inni interesariusze uzyskają bardziej porównywalne, wiarygodne i przejrzyste informacje z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy na webinar

Podczas warsztatu 29 października 2021 r. przedstawiciele spółek dowiedzą się o zakresie projektu dyrektywy, która zobowiąże około trzy tysiące polskich spółek do raportowania na temat zrównoważonego rozwoju oraz o tym jak można się przygotować do nadchodzących obowiązków sprawozdawczych. Wiedzą ekspercką podzielą się przedstawiciele: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Związku Banków Polskich, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Fundacji Frank Bold.

Transmisję warsztatu będzie można obejrzeć 29 października w godz. 10:00 – 13:00 na kanale Youtube MFiPR lub na Facebooku MFiPR.

Dołącz do webinaru i dowiedz się:

  • o zakresie projektu dyrektywy, która zobowiąże około 3 tysiące polskich spółek do raportowania na temat zrównoważonego rozwoju,
  • o pracach nad jednolitymi europejskimi standardami raportowania na temat zrównoważonego rozwoju,
  • o potrzebie raportowania dla inwestorów, banków, ubezpieczycieli i NGOs,
  • jak można się przygotować do nadchodzących obowiązków sprawozdawczych.

W trakcie warsztatu będzie można zadawać pytania ekspertom. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/finanse/warsztat-projekt-dyrektywy-ue-ws-sprawozdawczosci-przedsiebiorstw-na-temat-zrownowazonego-rozwoju

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij