Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

źródło: Plastech.pl, 03.03.2010
AKTUALNOŚCI
Europejska Platforma Butelek PET
Europejskie organizacje zaangażowane w łańcuch recyklingu butelek PET utworzyły Europejską Platformę Butelek PET (EPBP). Celem inicjatywy skierowanej do przemysłu opakowaniowego jest ocena wpływu nowych technologii produkcji butelek PET na ich przydatność do recyklingu. Pozwoli to na dalszy zrównoważony rozwój europejskiego przemysłu recyklingowego butelek PET - czytamy w serwisie Plastech.pl

Do członków EPBP należą producenci tworzywa PET, wytwórcy butelek, producenci napojów, organizacje zajmujące się odzyskiem odpadów oraz firmy recyklingowe.

W celu zapewnienia niezależnej oceny nowych technologii oraz ich wpływu na recykling Platforma korzysta z opinii ekspertów w dziedzinie produkcji, projektowania oraz recyklingu butelek PET. EPBP opracowała już procedury badawcze do oceny przydatności do recyklingu nowych technologii opakowaniowych, takich jak opakowania barierowe, dodatki, zamknięcia, etykiety.

Jak szacuje stowarzyszenie PlasticsEurope, obecnie do zbiórki celem poddania recyklingowi trafia w Europie ok. 40% wszystkich opakowań PET. Wielkość ta musi nadal rosnąć, szczególnie w odniesieniu do zastosowań o dużej wartości takich jak opakowania do żywności.

Plastech.pl, "Powstała Europejska Platforma Butelek PET"
link: www.plastech.pl/wiadomosci


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij