Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

źródło: Hbn.pl,
AKTUALNOŚCI
Szósta edycja Funduszu Kropli Beskidu
Szósta edycja Funduszu Kropli Beskidu - Firmy z systemu Coca-Cola oraz Fundacja "Fundusz Partnerstwa" ogłosiły dziś szóstą edycję programu dotacyjnego Fundusz Kropli Beskidu. Celem projektu jest wspieranie finansowe i merytoryczne inicjatyw obywatelskich na rzecz poszanowania i ochrony zasobów wodnych jednego z najpiękniejszych regionów Polski - Beskidu Sądeckiego.

Program, tak jak w latach poprzednich, jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji takich jak: szkoły, przedszkola, domy kultury, kluby młodzieżowe i sportowe, etc, znajdujących się na terenie czterech gmin w Beskidzie Sądeckim: Krynicy Zdroju, Muszyny, Piwnicznej i Rytra. Możliwe jest również zgłaszanie i realizacja projektów partnerskich razem z innymi gminami z rejonu zlewni rzeki Poprad.

- Fundusz Kropli Beskidu to konkurs małych dotacji i najskuteczniejsza metoda aktywizacji społeczności lokalnych gmin Beskidu Sądeckiego. Staramy się zachęcać mieszkańców do podejmowania i wdrażania inicjatyw promujących dobre rozwiązania ekologiczne, które choć niewielkie, w znaczący sposób przyczyniają się do ochrony dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego regionu, poprawy wizerunku miejscowości i między innymi do zmian w sposobach gospodarowania zasobami środowiska, w szczególności wodnymi - powiedziała Anna Woźniak, prezes fundacji Fundusz Partnerstwa.

Tegoroczny regulamin Funduszu Kropli Beskidu kontynuuje założenia z poprzedniego roku, opiera się na dwóch rodzajach dotacji: I stopnia do kwoty 5.000 PLN - przeznaczone na projekty o charakterze edukacyjnym oraz dotacje II stopnia do 25.000 PLN - na realizację projektów przynoszących mierzalne efekty w postaci poprawy stanu wód Beskidu Sądeckiego.

Termin składania wniosków upływa 16 kwietnia 2010 roku. Decyzję o przyznaniu dotacji podejmie Rada Programowa Funduszu Kropli Beskidu, w skład której wchodzą przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, gmin Krynica Zdrój, Muszyna, Piwniczna Zdrój oraz Rytro, Popradzkiego Parku Krajobrazowego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Oddział w Starym Sączu, firm systemu Coca-Cola, Fundacji Partnerstwo dla Środowiska oraz Funduszu Partnerstwa.


 
Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij