Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Seminarium Access2Markets Seminarium KE 9.12.2020r.
Bezpłatne seminarium on-line KE dla importerów/eksporterów - liczba miejsc ograniczona - rejestracja do 7 grudnia br.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza polski biznes (zrzeszeznia, stowarzyszenia, izby, małe i średnie przedsiębiorstwa) do udziału w bezpłatnym Seminarium on-line Komisji Europejskiej dot. prezentacji unijnego portalu Access2Markets w dniu 9 grudnia 2020r., w godz. 10:00 - 12:00. KE zapewnia symultaniczne tłumaczenie tego Seminarium także na język polski (inne języki to angielski, francuski, hiszpański, włoski, grecki).

W ślad za akcją promocyjną MRPiT tego portalu wśród polskich podmiotów działających za granicą, Seminarium to będzie dla Państwa doskonałą , dodatkową okazją do zaznajomienia się z zakresem funkcjonowania tego portalu, którego celem jest wzmocnienie unijnych, w tym polskich podmiotów działających za granicą (eksporterzy/importerzy) oraz rozpoczynających takie działania.

Access2Markets zawiera niezbędne informacji dot. dostępu do poszczególnych rynków pozaunijnych (warunki dostępu w imporcie do UE, eksporcie poza UE do krajów trzecich, min.: cła; podatki; formalności i procedury dostępu; bariery w handlu i inwestycjach; formularz zgłoszeniowy naruszeń prawa (bariery w handlu) – skarga do KE; szczegółowy opis preferencyjnych umów handlowych UE – kraje trzecie, w tym narzędzie ROSA - ustalanie preferencyjnego/niepreferencyjnego pochodzenia towarów, warunki dostępu dla inwestycji, usług; Brexit; usługi na poziomie UE świadczone dla unijnych małych i średnich przedsiębiorstw - SMEs).

Access2Markets funkcjonuje także w  języku polskim.

Rejestracja na Seminarium odbywa się pod linkiem: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/ad6c82a7-6a50-20f5-c42a-088d297d787e

Uwaga: czas rejestracji upływa w dniu 7 grudnia 2020r. – KE poinformowała nas w dnu dzisiejszym, iż pula udziału przypadająca na Polskę w tym Seminarium wynosi tylko 20 uczestników, rejestracja odbywa się zatem na zasadzie: kto pierwszy ten lepszy.

Po dokonaniu rejestracji, aktywny link dostępu do tego Seminarium KE przekaże na dzień przed tym spotkaniem.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij