Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Webinar Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków nt. redukcji cukru i znaczenia niskokalorycznych substancji słodzących
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego prelegenci podzielą się swoimi praktycznymi spostrzeżeniami i doświadczeniami badawczymi dotyczącymi stanu odżywienia i potrzeb pacjentów z otyłością i cukrzycą, w tym znaczenia niskokalorycznych słodzików w praktyce dietetycznej, 7 października, g. 19:00-20:00.

Europejska Federacja Stowarzyszeń Dietetyków (EFAD) organizuje internetowe seminarium na temat redukcji cukru i znaczenia niskokalorycznych słodzików w praktyce dietetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem otyłości i cukrzycy, z udziałem pięciu znanych i szanowanych naukowców i dietetyków z Europy i spoza niej. 

Webinarium odbędzie się 7 października 2020 r. o godzinie 19:00.

W trakcie webinarium będzie można uzyskać odpowiedzi:
  • Jak niskokaloryczne słodziki mogą pomóc w spełnieniu zaleceń zdrowia publicznego dotyczących ograniczenia spożycia cukru i czy są one powiązane z dietą o wyższej jakości?
  • Jakie są wyniki różnych polityk redukcji cukru w Europie?
  • Czy i jak niskokaloryczne słodziki mogą pomóc w utracie wagi i kontroli glukozy, gdy są stosowane jako zamiennik cukru. Dlaczego istnieją kontrowersje między badaniami obserwacyjnymi a randomizowanymi kontrolowanymi badaniami?
  • Jakie nowe dowody wskazują na wpływ niskokalorycznych substancji słodzących na różne kardiometaboliczne czynniki ryzyka, w tym otyłość, kontrolę glikemii, ciśnienie krwi, poziom lipidów we krwi i tłuszcz w wątrobie?


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij