Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zmiany w Ministerstwie Zdrowia
Wczoraj Wiceminister Janusz Cieszyński poinformował w mediach społecznościowych, że odchodzi z Ministerstwa, a dziś Minister Łukasz Szumowski podał się do dymisji.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił dziś w trakcie konferencji po godz. 15 swoją dymisję.

 

- Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia. Od razu uprzedzam pytania: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaję posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej - podkreślił. Jednocześnie Łukasz Szumowski zapowiedział, że "wraca do wyuczonego zawodu" kardiologa i elektrofizjologa.

 

Łukasz Szumowski pełnił funkcję ministra zdrowia od stycznia 2018 r., kiedy zastąpił na tym stanowisku Konstantego Radziwiłła. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych Szumowski został także posłem. Wcześniej, w latach 2016-2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Natomiast wiceministra zdrowia Janusz Cieszyński o odejściu z resortu z poinformował w dniu 17/08/2020 na portalach społecznościowych, m.in. na Facebooku:

https://www.facebook.com/cieszynski/posts/10158994353313291


Janusz Cieszyński funkcję wiceministra zdrowia pełnił od 2018 roku, odpowiadał za cyfryzację ochrony zdrowia, koordynował prace Departamentów Nadzoru i Kontroli, Prawnego oraz Systemu Zdrowia. Był członkiem Stałego Komitetu Rady Ministrów i Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Pracował jako doradca premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-17 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

 Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij