Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowa Komisja Europejska
Parlament Europejski zatwierdził skład nowej Komisji Europejskiej. Nowa jakość i specjalne partnerstwo - takie deklaracje odnośnie nowej Komisji składał jeszcze przed głosowaniem Jose Manuel Barroso. "Rząd Unii Europejskiej" liczy 27 komisarzy.

Za nową Komisją Europejską głosowało 488 europosłów, przeciw było 137, wstrzymało się 72. W nowej KE komisarzem ds. budżetu jest z Polski Janusz Lewandowski.

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso obiecał europosłom, że podczas swego drugiego mandatu "zrobi wszystko co możliwe", by bronić wspólnotowego wymiaru Unii Europejskiej, czyli modelu postrzeganego w opozycji do modelu międzyrządowego.

Barroso zapowiedział prace na rzecz ożywienia gospodarczego, ograniczenia bezrobocia i ubóstwa, a także walkę z ociepleniem klimatu i "zieloną", zrównoważoną gospodarkę i wzmocnienie wymiaru społecznego.Innym przyrzeczeniem, jakie złożył było "otwarcie nowej epoki w Europie", jeżeli chodzi o unijną politykę zagraniczną. Barroso obiecał "jeden głos" UE w świecie i wzmocnienie jej pozycji m.in. dzięki koordynacji polityk gospodarczych.

Wcześniej we wtorek eurodeputowani przyjęli w głosowaniu porozumienie o współpracy między Komisją Europejską a Parlamentem Europejskim na najbliższe pięć lat. Przewiduje ono bliższą i częstszą komunikację między liderami obu instytucji. Barroso zgodził się, by jego odpowiednik w PE, czyli przewodniczący Jerzy Buzek, mógł od czasu do czasu uczestniczyć w posiedzeniach kolegiów komisarzy, natomiast Barroso ma częściej niż dotychczas pojawiać się na posiedzeniach konferencji przewodniczących frakcji politycznych PE.

 

(źródło KE)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij