Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rusza kampania edukacyjna: Mleko na zdrowie!
14 maja 2020 r. wystartowała kampania edukacyjna: „Mleko na zdrowie!”. Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat jakości produktów mlecznych, ich wpływie na zdrowie, hodowli bydła mlecznego oraz produkcji mleka i jego przetworów.

„Promocja spożycia mleka i produktów mlecznych jest dla nas bardzo ważna. Polska jest szóstym producentem mleka w Europie oraz liczącym się producentem w świecie wyrobów mleczarskich. Zajmujemy pierwsze miejsce w produkcji twarogów i szóste – w produkcji serów. Niestety, spożycie produktów mlecznych – w tym samego mleka – jest w naszym kraju ciągle zbyt niskie. Dlatego też, aby produkcję utrzymać na wysokim poziomie (rolnicy, producenci), jesteśmy zmuszeni ok. 35–40% całości tej produkcji eksportować – co nie zawsze jest korzystne dla całej branży, zwłaszcza wtedy, kiedy spadają ceny na rynkach światowych.” – Waldemar Broś, Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

 

Na początek w ramach kampanii w 15 odcinkach „Pytania na Śniadanie” w TVP w kąciku kuchennym będą przygotowywane dania, których głównymi bohaterami będą produkty mleczne. Wśród propozycji dań znajdą się nowe pomysły na zupy mleczne, zupy serowe, sosy do makaronów, zapiekanki, pizze, koktajle bogate w zdrowie, napoje regenerujące dla osób uprawiających sport oraz znakomite twarogi dla seniorów.

 

Zaplanowane wejścia kuchenne w „Pytaniu na Śniadanie” w TVP2:

 

Maj: 14, 19, 28

Czerwiec: 11, 29

Lipiec: 8, 17, 31

Sierpień: 1, 7, 21

Wrzesień: 1, 5, 11, 18

 

W kolejnym etapie kampanii produkty mleczne zagoszczą w kuchni Karola Okrasy w programie „Okrasa łamie przepisy” w TVP1. Dla widzów przygotujemy także programy promujące regionalne specjały mleczne.

 

Podczas całej kampanii będą prowadzone działania w Internecie na specjalnie dedykowanych profilach na Facebooku i Instagramie.

 

Organizatorem kampanii jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny wraz z parterami Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Polskim Związkiem Zawodowym Rolników. Patronem kampanii jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka. Kampania została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.


Plansza Kampanii

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij