Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nowe centrum dystrybucyjne Cereal Partners Poland Toruń-Pacific,
Panattoni Europe, lider rynku powierzchni magazynowej w Polsce, poinformował o sfinalizowaniu umowy na obiekt build-to-suit (BTS) z firmą Cereal Partners Poland Toruń-Pacific (CPP), produkującej płatki śniadaniowe, należącą do Nestle oraz General Mills Inc. Deweloper zbuduje dla Klienta magazyn o łącznej powierzchni ok. 30 tys. m2 niedaleko Torunia.

Panattoni Europe podpisał kolejną umowę na realizację dużej inwestycji „szytej na miarę”. Zleceniodawcą jest firma Cereal Partners Poland Toruń-Pacific, producent i dystrybutor płatków śniadaniowych i produktów zbożowych. Nowe centrum dystrybucyjne, Panattoni Park Toruń, o powierzchni ok. 30 000 m2, powstanie w miejscowości Grębocin, w gminie Lubicz, gdzie zlokalizowana jest jedna z fabryk płatków śniadaniowych i zbożowych batoników. Hala, którą w całości zajmie CPP, będzie się składać z magazynu (29 410 m2) i biura (ok. 900 m2).

- Nowy magazyn w Grębocinie, przygotowany wg specyfikacji i na potrzeby CPP, z pewnością ułatwi i usprawni proces obsługi naszych kontrahentów krajowych i eksportowych – mówi Jarosław Szczepanowski, PR Manager CPP. Z fabryk CPP, zlokalizowanych w Toruniu i Lubiczu, płatki śniadaniowe dostarczane są do wielu krajów na świecie, m.in. do Rumunii, Czech, Węgier i Słowacji i krajów nadbałtyckich. CPP eksportuje swoje produkty również do Rosji, Turcji, Grecji, Bułgarii oraz do krajów Zatoki Perskiej.

Generalnym wykonawcą inwestycji będzie firma Goldbeck. Magazyn dla producenta płatków ma zostać oddany pod koniec tego roku. Będzie to obiekt wysokiego składowania, wyposażony w zautomatyzowane systemy dystrybucji. Podpisana z firmą Cereal Partners Poland Toruń-Pacific umowa najmu została zawarta na 10 lat z możliwością jej przedłużenia.

źródło: własne


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Twój podpis:
Twój komentarz:
Wpisz kod z obrazka:
 

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij