Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Brytyjczycy bez ulubionego piwa
Stella Artois, belgijskie piwo, w którym wyjątkowo rozsmakowali się Brytyjczycy, przeżywa ciężkie czasy. Załoga browaru, w ramach protestu przeciwko zwolnieniom, od kilku dni strajkuje, a zapasy złotego trunku w brytyjskich sklepach topnieją w mgnieniu oka - pisze angielski dziennik "Telegraph".

W ubiegłym tygodniu władze AB InBev, największego obecnie browaru na świecie, ogłosiły, że zamierzają zwolnić 10 proc. z ponad trzytysięcznej załogi. Zapowiedź nie spodziewał się związkowcom, którzy w przypływie emocji wzięli jako zakładników kilku członków zarządu, których więzili przez kilka godzin w siedzibie firmy.
Obecnie załogi fabryk w Leuven, Hoegaarden i Jupill, gdzie Stella jest rozlewana, strajkują. I choć władze koncernu wciąż przyjmują zamówienia, to nie mogą ich realizować.
Cierpią przede wszystkim amatorzy Stelli na Wyspach Brytyjskich, gdzie piwo to jest szczególnie popularne. W wielu mniejszych sklepach nie ma już ani jednej puszki, czy butelki tego trunku.

(źródło: TVN CNBC Biznes, telegraph.co.uk, TVN24.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Igi2010-02-04 15:30:26
Trudno nazwać Stellę u l u b i o n y m piwem Anglików. Jest to raczej piwo z niższej półki i stąd pewnie wysokie wskaźniki sprzedaży. Nie jest to też angielska marka, taka jak Carling czy Bass, jeśli już mówimy o megamarkach


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij