Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Kongres Eksportu Spożywczego za nami!
25 września 2018 roku w hotelu Marriott w Warszawie odbył się Kongres Eksportu Spożywczego, którego organizatorem było wydawnictwo - Fischer Trading Group Sp. z o.o., wydawca magazynów Food from Poland i Hurt & Detal. Wydarzenie zgromadziło blisko 180 osób reprezentujących producentów, organizacje wspierające eksport oraz biura handlowe ambasad z całego świata. Na wydarzeniu obecnych było blisko 30 kupców z 15 krajów świata, którzy odbyli spotkania biznesowe z polskimi producentami.

Kongres Eksportu Spożywczego to pierwsze komercyjne wydarzenie na rynku, które pozwoliło jego uczestnikom zdobyć wartościową wiedzę o rynku spożywczym, ważnych kierunkach eksportowych oraz perspektywach rozwoju handlu zagranicznego. Producenci mieli niepowtarzalną okazję w trakcie konferencji nawiązać i odświeżyć kontakty biznesowe związane z eksportem. Kongres skierowany był zarówno do firm, które z powodzeniem realizują sprzedaż eksportową, ale też dla tych producentów sektora rolno-spożywczego, którzy zamierzają skierować swoją ofertę handlową do kontrahentów zagranicznych.

Podczas wystąpień ekspertów uczestnicy kongresu mogli usłyszeć o perspektywach rozwoju polskiego eksportu spożywczego oraz polskich hitach eksportowych – o których opowiadała Monika Tyska, Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR. Igor Jeliński, Dyrektor Zarządzający CEO, VIVE Group, podkreślał jak ważna jest komunikacja i otwartość na inne kultury w relacjach biznesowych. Dyrektor w zespole ds. strategii marki PwC – Marta Marczak podzieliła się cenną wiedzą dotyczącą budowania marek, które są częścią danej kultury i ją odzwierciedlają oraz o tym, że polskie pochodzenie stanowi istotną wartość na rynku spożywczym.  


Podczas paneli merytorycznych, których moderatorem był Wojciech Szeląg znany redaktor Grupy Polsat, eksperci dyskutowali o kwestii konkurencyjności naszej gospodarki, patriotyzmie konsumpcyjnym i gospodarczym, promocji polskich produktów, o trudnych i tych łatwiejszych rynkach zagranicznych, a zwłaszcza tych najbardziej perspektywicznych, o ważnej roli organizacji wspomagających polskie firmy w eksporcie, o łączeniu sił polskich producentów na trudnych rynkach zagranicznych, o perspektywach ale i zagrożeniach związanych z handlem zagranicznym, o ryzyku biznesowym oraz o „polskości”, która jest atutem produktów spożywczych na rynkach zagranicznych.


Poza częścią merytoryczną, w specjalnie do tego przeznaczonej przez nas sali – Buisness Metting Room – w gorącej atmosferze odbywały się liczne i owocne spotkania producentów z przedstawicielami zagranicznych sieci handlowych i firm dystrybucyjnych. Podczas Kongresu producenci mieli także szansę zaprezentować produkty eksportowe.


Podczas uroczystego, wieczornego bankietu, nasze wydawnictwo nagrodziło polskich producentów prestiżowymi nagrodami Polish Food Export Awards oraz tytułem Ambasadora Polskiego Eksportu Spożywczego. W ten sposób wyróżniliśmy firmy odnoszące sukcesy w eksporcie produktów spożywczych i promujące Polskę i polskie produkty na arenie międzynarodowej.


Kolegium redakcyjne wydawnictwa wyróżniło także organizacje, które dbają o interesy producentów i promują nasz kraj na rynkach międzynarodowych. Znalazł się wśród nich m.in. Polska Federacja Producentów Żywności - Związek Pracodawców.


Źródło: www.hurtidetal.pl


Fot_PP1891

Andrzej Gantner, dyrektor generalny PFPŻ ZP wziął udział w panelu eksperckim

Fot_PP905

Monika Jonczak, dyrektor ds. marketingu PFPŻ ZP odebrała wyróżnienie dla Federacji za dbanie o interesy producentów i promowanie naszego kraju na rynkach międzynarodowych

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij