Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Chudnąc chronisz się przed rakiem?
Jeśli otyłość lub nadwaga to Twój problem, jest to FAKT! Coraz więcej nowotworów jest bowiem powodowanych przez otyłość i nadwagę.

Mało pocieszające jest to, że w związku z tym, że coraz mniej ludzi pali papierosy, spada liczba nowotworów tytoniozależnych. Wciąż jednak najwięcej chorób onkologicznych jest wywoływanych przez papierosy.


Otyłość i nadwaga są zaś już drugą najczęstszą przyczyną nowotworów. W Wielkiej Brytanii na te czynniki ryzyka przypada 6,3 proc. zachorowań onkologicznych, czyli o prawie o 1 punkt procentowy więcej niż w 2011 r. (5,5 proc.). Podobnie jest jest w Polsce.


Jeśli zatem otyłość to Twój problem, postaraj się schudnąć. Badania prof. Anne McTiernan z Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle (USA), opublikowane w lipcu 2016 r. przez „Cancer Research” wskazały, że uczestniczkom wystarczyło schudnąć o 5-10 proc., żeby w organizmie było mniej substancji sprzyjających rozwojowi raka.


Najlepsze efekty daje odpowiednia dieta, która w tych obserwacjach okazała się bardziej skuteczna niż aktywność fizyczna. W największym jednak stopniu można się odchudzić łącząc zmianę sposobu odżywiania z wysiłkiem fizycznym.


Co istotne, najlepiej odchudzać się pod kontrolą specjalistów; zarówno lekarza, jak i dietetyka, psychologa i fizjoterapeuty.

Źródło: www.zdrowie.pap.pl  

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij