Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
"Śniadanie kawowe"
Kawa cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a wiele osób nie wyobraża sobie bez niej początku dnia. A co Polacy myślą o kawie? Czy nasze opinie są zbieżne z najnowszymi wynikami badań naukowych? Ile kaw dziennie możemy pić z korzyścią dla naszego zdrowia?

W dniu 30 listopada 2017 r. w ramach Programu informacyjno-edukacyjnego na temat korzyści zdrowotnych wynikających ze spożycia kawy pt. "Kawa i zdrowie" zostało zorganizowane "Śniadanie kawowe", w trakcie którego przedstawiciele świata nauki udzielili odpowiedzi na powyższe pytania.


W spotkaniu wzięli udział eksperci z Rady Naukowej Programu "Kawa i zdrowie" - prof. dr hab. Artur Mamcarz, Prodziekan II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii II WL WUM oraz dr n. med. Sławomir Murawiec, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Redaktor Naczelny kwartalnika naukowego „Psychiatria", a także dr n. o zdrowiu Regina Wierzejska, ekspert Instytutu Żywności i Żywienia.


Program realizowany jest przez Fundację „Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie” pod patronatem Instytutu Żywności i Żywienia.


Więcej informacji:https://kawaizdrowie.pl/


2017.11.30 sniadanie kawowe

2017.11.30 sniadanie kawowe (2)

2017.11.30 sniadanie kawowe (3)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij