Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wręczono Nagrody Rynku Spożywczego 2017
Redakcje magazynu Rynek Spożywczy, serwisu www.portalspozywczy.pl oraz www.dlahandlu.pl wręczyły podczas X Forum Rynku Spożywczego Nagrody Rynku Spożywczego 2017.

Podczas X Forum Rynku Spożywczego i Handlu przyznano Nagrody Rynku Spożywczego za wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskim przemyśle i handlu spożywczym. Uhonorowano firmy i wydarzenia, które w minionym roku wyróżniły się w polskim sektorze żywnościowym. Nie nagrodzono za „całokształt działalności”, lecz za konkretny aspekt działań.


Nagrody Rynku Spożywczego 2017 przyznane były w trzech kategoriach: Wydarzenie Rynku Spożywczego, Lider Rynku Spożywczego oraz Innowator Rynku Spożywczego. Wszystkie te nagrody są równoważne.


Nagrody wręczyli: Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP, Edyta Kochlewska, redaktor naczelna serwisu dlahandlu.pl i redaktor naczelna Rynku Spożywczego oraz Paulina Mroziak, redaktor prowadząca serwis portalspozywczy.pl. Galę poprowadziła Daria Ładocha.


Wydarzenie Rynku Spożywczego


W kategorii „Wydarzenie Rynku Spożywczego” nagrodzono firmy BP Polska i Piotr i Paweł. Nagroda została przyznana za śmiałą odpowiedź na trend convenience ofertą sklepu „Piotr i Paweł w drodze" na stacjach BP. Firmy razem chcą tworzyć format detaliczny, który odpowie na specyficzne potrzeby lokalnych klientów, ceniących sobie oszczędność czas i wygodę. Wyróżnienie odebrali Artur Wójcik, dyrektor handlowy BP Polska oraz Piotr Drządzewski, wiceprezes zarządu Piotr i Paweł Detal.


W tej kategorii wyróżniono także Grupę Eurocash. Nagroda została przyznana za aktywną politykę akwizycyjną na rynku handlu detalicznego, która znalazła swój wyraz w zakupie sklepów Eko i zgłoszenie do UOKiK transakcji nabycia sieci Mila. W przyszłości pozwali to dotychczasowemu liderowi rynku hurtowego wyznaczać trendy na rynku supermarketów. Wyróżnienie odebrał Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash.


Lider Rynku Spożywczego


W kategorii „Lider Rynku Spożywczego” nagrodę otrzymała firma Grycan Lody od Pokoleń, która została doceniona za zbudowanie w ciągu 13 lat największej w Europie rodzinnej sieci lodziarnio-kawiarni, zdobycie pozycję lidera rynku lodów familijnych w Polsce, a także wejście ze swoimi produktami w rynek lodów  impulsowych. Nagrodę odebrał Marcin Snopkowski, dyrektor generalny.


Kolejnym nagrodzonym w kategorii „Lider Rynku Spożywczego” została spółka Herbapol Lublin. Nagroda została przyznana za osiągane wzrosty na stabilnym rynku herbaty i rozwój marki poprzez wejścia w nowe kategorie -  napoje i dżemy. W każdej kategorii, w której firma funkcjonuje jest w rynkowej czołówce. Natomiast w  kategorii dżemów – po trzech latach od rynkowego debiutu – znajduje się na trzecim miejscu w rynkowej hierarchii. Wyróżnienie odebrał Artur Bielak, dyrektor finansowy i członek zarządu.


Następna nagroda w kategorii „Lider Rynku Spożywczego” trafiła do Mokate. Firma została doceniona za zajęcie czołowej pozycji na krajowym rynku herbat oraz napojów kawowych i czekoladowych instant oraz za sukcesywną ekspansję zagraniczną i wprowadzanie produktów na kolejne kontynenty. Grupa ma już silną pozycję na rynkach europejskich i Bliskim Wschodzie. Teraz  za cel postawiła sobie podbicie Afryki i Azji, które - z uwagi na ogromną populację i rosnącą klasę średnią - generują duże możliwości rozwoju. Nagrodę odbebrał Adam Mokrysz, prezes zarządu Mokate SA.


Innowator Rynku Spożywczego


Nagrodę w kategorii „Innowator Rynku Spożywczego” otrzymała Purella Food. Firma została wyróżniona za wykreowanie mody na superfoods i prozdrowotne odżywianie. Za dostrzeżenie potencjału m.in. chlorelli oraz wprowadzenie jej na „salony” oraz na półki największych sieci handlowych. Za niestandardowe produkty i działania promocyjne, które wzbudziły zainteresowanie inwestorów. Nagrodę odebrali Artur Gajewski, dyrektor marketingu oraz Michał Czerwiński, członek zarządu.


Ostatnim laureatem w kategorii „Innowator Rynku Spożywczego” został Carrefour. Sieć została nagrodzona za innowacyjne podejście do rozwoju sprzedaży w kanale omnichannel poprzez budowę tożsamego doświadczenia zakupowego dla klientów online i offline oraz imponujące tempo wdrożeń pionierskich na polskim rynku projektów handlowych, takich jak inkubator technologiczny, a także usług Marketplace, SąSiatki, czy Scan&go. Nagrodę odebrał Robert Noceń, sekretarz generalny i członek zarządu Carrefour.


Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców była partnerem instytucjonalnym X Forum Rynku Spożywczego i Handlu.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij