Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Małomiccy gimnazjaliści po raz kolejny w finale konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”!
Grupa Fit Chef z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Małomicach jako jedna z 5 szkół z całej Polski zdobyła główną nagrodę w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Z prawie 300 nadesłanych prac to właśnie szkoła z województwa lubuskiego wyróżniła się na tle innych zgłoszeń i po raz kolejny gościła w swych murach zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

6 czerwca do małomickiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II zawitał już po raz czwarty zespół programu „Żyj smacznie i zdrowo”, który podczas uroczystej gali wręczył zwycięskiej grupie i jej opiekunowi nagrodę główną – kącik wypoczynkowy. W skład zestawu wchodzą wygodne pufy, miękkie dywany, stoliki, kolorowe poduszki, a także gry planszowe i profesjonalny stół do piłkarzyków. Ponadto, opiekunka projektu – Pani Alicja Trąbska – z rąk przedstawiciela firmy WNIARY przyjęła nowoczesny laptop dla klasy oraz dyplom. Uczniowie otrzymali również koszulki zaprojektowane przez popularnego youtubera – Sheo, który przekazał  je osobiście członkom zespołu Fit Chef.


Praca konkursowa polegała na zorganizowaniu wydarzenia społecznego, angażującego społeczność lokalną, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywania posiłków i nie marnowanie jedzenia. Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II wykazali się ogromną kreatywnością przy organizacji działań w ramach programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Pod hasłem Fit Chef urządzono warsztaty kulinarne, rozgrywki sportowe, konkursy i pokazy. Impreza łączyła idee zdrowego odżywiania z integracją oraz wspólnym celebrowaniem posiłków. W wydarzeniu brało udział 18 klas, z każdej klasy gotowało trzech uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III; IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. W akcję zaangażowało się prawie 400 osób. Młodzież gotowała m.in.: domową pełnoziarnistą tortillę z kurczakiem, muffinki z szynką, koktajl bananowy, kuskus ziołowy, owsiankę owocową. Rodzice przygotowali dla swoich dzieci pyszne i zdrowe przekąski oraz fit desery. Impreza uświetniona została występami formacji tanecznej „Dance is Life”. Te i inne mniejsze akcje zorganizowane przez grupę z Zespołu Szkół w Małomicach zostały zobrazowane za pomocą dynamicznego filmu, który szerszej publiczności został zaprezentowany podczas finału programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” 6 czerwca.

W uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” w Małomicach wzięło udział prawie 400 osób – przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice i przedstawiciele władz i społeczności lokalnej. Sala pękała w szwach, a zgromadzeni uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne punkty bogatego programu. Chętni mogli wykazać się wiedzą kulinarną, biorąc udział w quizie prowadzonym przez Sheo. 10 najlepszych i najszybszych osób otrzymało koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo oraz dwuwarstwowy koktajl owocowy – przygotowany na żywo przez gwiazdę youtuba. Zwieńczeniem uroczystości był emocjonująca rozgrywka w piłkarzyki między zwyciężczynią quizu a Sheo, która wzbudziła dużo emocji i radości. Chętni mogli zgłosić się także po autograf ambasadora programu „Żyj smacznie i zdrowo”.


 

***********************************************

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w sześciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski.


Program marki WINIARY jest częścią strategii firmy Nestlé, w ramach której firma zobowiązuje się produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu
i dbałości o zdrowie Konsumentów.


Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.


Kontakt dla mediów:

Irmina Dzyr-Rainka, Patrycja Cieślowska

tel.: (+48) 664 904 605

 

img_2244

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij