Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Konkurs „Żyj smacznie i zdrowo” rozstrzygnięty – zaangażowanych prawie 3 tysiące szkół!
7 edycja programu edukacyjnego marki Winiary ,,Żyj smacznie i zdrowo” dobiegła końca! Tegoroczna odsłona programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki niej 174.252 gimnazjalistów z 3.040 szkół z całej Polski zdobyło wiedzę o zdrowym żywieniu! W ramach konkursu nadesłano prawie 300 prac, z których wyłoniono 25 laureatów. Do kogo w tej edycji powędrują nagrody?

Na czym polegał konkurs?


Aby wziąć udział w konkursie, należało przeprowadzić z uczniami lekcje o zdrowym odżywianiu, a następnie zorganizować co najmniej jedno ,,Wydarzenie społeczne”, czyli kampanię promującą zdrowy tryb życia, gotowanie, niemarnowanie żywności oraz wspólne spożywanie posiłków. Dzięki materiałom dydaktycznym otrzymanym od organizatora, nauczyciele mogli przekazać swoim uczniom cenną wiedzę na temat prawidłowej diety oraz zachęcić ich do celebrowania zdrowego trybu życia wspólnie ze społecznością lokalną. Kreatywność uczniów była ogromna! Filmy, happeningi, pikniki rodzinne, dni otwarte dla mieszkańców i wiele innych pomysłów zostało wykorzystanych w ramach organizacji Wydarzenia Społecznego.


Najlepsi z najlepszych


Spośród 298 nadesłanych prac konkursowych jury wybrało 5 zwycięskich. Do każdej z tych szkół powędruje nagroda I stopnia – kącik wypoczynkowy ,,Żyj smacznie i zdrowo” o wartości 15 000 złotych, w skład którego wchodzą między innymi pufy wypoczynkowe, gry planszowe oraz stół do gry w piłkarzyki. Dodatkową atrakcją dla wygranych będzie wizyta w szkole znanego youtubera Sheo! Szkoła dostanie również laptopa i zestaw koszulek zaprojektowanych przez Sheo dla całej zwycięskiej klasy lub grupy. Wśród zwycięzców znalazło się Gimnazjum nr 5 w Słupsku (woj. pomorskie), Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach (woj. lubuskie), Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie (woj. dolnośląskie), Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum w Wydminach (woj. warmińsko – mazurskie), Zespół Oświatowy w Wiśniewie (woj. mazowieckie). 20 kolejnych szkół zostało wyróżnionych nagrodami II stopnia w postaci laptopów oraz koszulek programu ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Wyniki konkursu dostępne są na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl


Edukowanie gimnazjalistów


,,Żyj smacznie i zdrowo” jest programem edukacyjnym marki WINIARY. Już od 7 lat nauczyciele szkół gimnazjalnych angażują się we wspieranie projektu oraz przekazują uczniom niezbędną wiedzę w zakresie zdrowego odżywiania, dobrych nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej oraz niemarnowania jedzenia. W tym roku wyedukowanych zostało ponad 174 252 uczniów z 3040 szkół w całej Polsce! Przeprowadzonych zostało ponad 2000 Wydarzeń Społecznych, w których wzięło udział aż 46.767 osób! Cieszymy się, że idea zdrowego trybu życia dociera do tak licznego grona odbiorców!


PEŁNA LISTA LAUREATÓW[1]:


Nagrody I stopnia – kącik wypoczynkowy + laptop + zestaw koszulek

1.       Gimnazjum nr 5 w Słupsku

2.       Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małomicach

3.       Gimnazjum w Żórawinie

4.       Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum w Wydminach

5.       Zespół Oświatowy w Wiśniewie

Nagrody II stopnia – laptop + zestaw koszulek

1.       Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czuchowie Pieńkach

2.       Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie

3.       Gimnazjum im. Agnieszki Osieckiej w Kamienicy Polskiej

4.       Zespół Szkół nr 15 w Bytomiu

5.       Publiczne Gimnazjum nr 3 w Grajewie

6.       Społeczne Gimnazjum w Zabrzu

7.       Zespół Szkół w Srocku

8.       Zespół Szkół w Chmielniku

9.       Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Jaworznie

10.    Zespół Szkół Publicznych w Radowie Małym

11.    Zespół Szkół w Lotyniu

12.    Społeczne Gimnazjum w Węgoju

13.    Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej

14.    Gimnazjum nr 2 w Nysie

15.    Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Szklarach Górnych

16.    Gimnazjum Specjalne w Gostchorzy

17.    Publiczne Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w Dobroniu

18.    Gimnazjum SPSK w Modzerowie

19.    Gimnazjum w Złotej

20.    Zespół Szkół w Cycowie

 

 


„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w sześciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

 

Program marki WINIARY jest częścią strategii firmy Nestlé, w ramach której firma zobowiązuje się produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu
i dbałości o zdrowie Konsumentów.

 

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Ewelina Łukasiak, Patrycja Cieślowska, Wiktoria Szwejk

zsiz@synertime.pl

tel. 664 904 605[1] Kolejność podania szkół jest przypadkowa. 


zsiz_logo

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij