Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zapakuj się na największe targi opakowań
Czym byłby produkt bez odpowiedniego opakowania? Marketingowcy nie pozostawiają wątpliwości – prezentacja artykułu zwiększa jego sprzedaż. To właśnie opakowanie skłania bądź zniechęca odbiorcę do zakupu produktu i często ma większe znaczenie, niż sama jego zawartość. Co więc zrobić, żeby zachęcić kupującego? Na pewno należy zapoznać się z rynkiem nowoczesnych opakowań na 9. Międzynarodowych Targach Packaging Innovations – największym tego typu wydarzeniu w Europie Środkowej – w dniach 4-5 kwietnia 2017 r., w EXPO XXI Warszawa. Organizatorzy zapowiadają, że odwiedzi je 5000 profesjonalistów, a swoją ofertę przedstawi ponad 200 firm z Europy.

Branżowa hybryda

Targi Packaging Innovations są bez wątpienia wydarzeniem hybrydowym – łączą ekspozycję wystawienniczą za spotkaniami ekspertów, licznymi wykładami, konferencjami oraz premierami innowacyjnych rozwiązań produktowych. Kierowane są do producentów i dystrybutorów różnego rodzaju opakowań, etykiet, displayów, czy usług pakowania oraz konfekcjonowania. Ponadto skupiają środowisko przedsiębiorców z rozmaitych branż np.: kosmetycznej, spożywczej, chemicznej, logistycznej, czy farmaceutycznej.


Gwarancja jakości

Targi Packaging Innnovations  z pewnością są miejscem nawiązywania wartościowych relacji biznesowych. Najlepszym dowodem, świadczącym o formacie wydarzenia jest opinia jego uczestników – Organizatorzy Targów bez wątpienia mogą się pochwalić świetnymi recenzjami. Uczestniczymy w Targach Packaging Innovations od pierwszej edycji. W tym roku mamy bardzo dużo klientów – widać, że organizatorzy wiedzą, jak promować wydarzenie w szerokim wachlarzu branż. Jesteśmy bardzo zadowoleni m.in. z tego powodu, że na naszym stoisku pojawiło się dużo przedstawicieli z wielu branż, kosmetycznej czy FMCG. Uważam, że te Targi są od paru lat najważniejszymi targami branży opakowań w Polsce. Po pierwsze mamy duży przegląd firm z zakresu copackingu, maszyn, generalnie wszystkiego, co jest związane z opakowaniami. Po drugie zawsze można zobaczyć coś innowacyjnego, spotkać lub zobaczyć dostawców, których towary mogą być interesujące teraz lub w przyszłości i przysłużyć się rozwojowi własnej linii produktów. Po trzecie, w naszym kraju nie ma konkurencji, która byłaby w stanie przyciągnąć tylu wystawców i zwiedzających co Targi PI. – mówił Mirosław Tobiasz z Seufert Polska.


Klucz do sukcesu

Organizowane w centrum Warszawy Targi Packaging Innovations są platformą biznesową i miejscem prezentacji usług oraz produktów dla branży, jak również wydarzeniem skupiającym ekspertów sektora opakowań. Podczas ich trwania odbywają się liczne konferencje, wskazujące trendy rozwój rynku. Już po raz trzeci wydawca miesięcznika „Świat Druku” poprowadzi warsztaty „Jak opakować brandy”.  Praktycy wyjaśnią, w jaki sposób opakowanie pozycjonuje na rynku produkt i markę, poruszą także zagadnienia designu świadomego oraz stosowanych w cyfrowym zadruku opakowań zabezpieczeń, które chronią produkt i tym samym wizerunek marki.

Kolejnym merytorycznym walorem Targów będzie „Forum Druku Cyfrowego”, podczas którego pokazane zostaną możliwości technologii cyfrowego druku etykiet i opakowań. Uczestnicy Forum poznają korzyści płynące z różnego rodzaju zastosowań personalizacyjnych.

Podczas Targów po raz pierwszy odbędzie się konferencja „Label Innovations”. Jej tematem przewodnim staną się nowe wyzwania komunikacyjne i rynkowe stawiane przed producentami opakowań. Wykłady adresowane będą do właścicieli małych i średnich firm, samodzielnie zarządzających własnymi markami, brand managerów, product managerów, pracowników działów marketingu jak i do szefów sprzedaży
i zakupów.

Tradycyjnie, interesującym punktem programu będą także seminaria workShops, podczas których praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami i know-how z uczestnikami Targów. Cieszące się rosnącym zainteresowaniem wykłady już po raz drugi odbędą się w dwóch niezależnych strefach, co dla zwiedzających odznacza dwa razy większą dawkę wiedzy. Kolejnym atutem workShops jest bezpłatny wstęp na seminaria.


Spotkanie z designem

Od 6 lat targom towarzyszy konkurs Strefa Studenta, który każdego roku wzbudza duże zainteresowanie. Jest on dedykowany młodym i zdolnym designerom opakowań, stawiającym swoje pierwsze kroki w projektowaniu. Studenci zgłaszający się do Strefy Studenta tworzą projekty, a następnie wykonują prototypy proponowanych opakowań. U podstaw ich koncepcji powinien znajdować się innowacyjny i zaskakujący pomysł, który może zostać wprowadzony do produkcji. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest głosowanie Internautów, którzy w dniach od 27 lutego do 5 marca wybiorą na profilu facebook Targów Packaging Innovations najlepsze ich zdaniem opakowania. 10 prac z najwyższą oceną internautów jest prezentowanych podczas targów. Spośród nich profesjonalne jury wybiera 3 najlepsze projekty. Na laureatów czekają nagrody pieniężne, a co najważniejsze możliwość zaistnienia w świecie designu. Strefa Studenta była już wielokrotnie przepustką do międzynarodowej kariery.


Akcja rejestracja

Internetowa rejestracja na Targi Packaging Innovations została uruchomiona, już dziś można bezpłatnie zarejestrować się on-line na stronie www.packaginginnovations.pl. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego zwiedzający otrzymają identyfikatory uprawniające do wstępu na targi.

Powody, dla których opłaca się pojawić się na wydarzeniu można mnożyć, bez wątpienia każdy znajdzie interesujące go produkty, usługi, czy wykłady. Czy warto więc odwiedzić Targi? Z pewnością tak! Jak zapewniają Organizatorzy Targów – nie zabraknie nowości produktowych, wykładów oraz świeżego spojrzenia na branżę.

 

Kontakt:

Katarzyna Banach

Kierownik Zespołu / Komisarz Targów

banach@targi.krakow.pl

www.packaginginnovations.pl


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij