Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Marka Gotorade sponsorem klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie
Firma PepsiCo podpisała umowę z klubem piłkarskim TS Podbeskidzie Bielsko-Biała, w ramach której znany na całym świecie napój izotoniczny Gatorade będzie służył zawodnikom i kibicom Podbeskidzia. Marka Gatorade znana jest wśród wszystkich miłośników sportu, zwłaszcza tych, którzy się realizują poprzez aktywność fizyczną.

W ramach podpisanej umowy sponsoringowej marka Gatorade będzie dostarczać klubowi TS Podbeskidzie Gatorade Powder, czyli koncentrat w proszku przeznaczony do przygotowania napoju izotonicznego Gatorade. Napój ten pomaga sportowcom i osobom aktywnym fizycznie uzupełnić niedobory elektrolitów i węglowodanów w organizmie, szczególnie podczas uprawiania sportów.

 

pepsi gato

Od lewej: Tomasz Mikołajko, prezes TS Podbeskidzie; Bartłomiej Świńczyk, kierownik ds. sieci lokalnych PepsiCo

 

„Motto Gatorade brzmi »siła pochodzi z wewnątrz« - »win from within«, co w naszym odczuciu idealnie oddaje ducha zawodników klubu TS Podbeskidzie, którzy z pasją rozwijają swój talent piłkarski i są zdeterminowani do osiągania dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni, że marka Gatorade może wspierać ich w dążeniu do celu. Dzięki zawartej umowie sponsoringowej zawodnicy klubu TS Podbeskidzie zyskają stały dostęp do sprawdzonego przez sportowców na całym świecie napoju izotonicznego, którego innowacyjna formuła jest nieustannie testowana przez naukowców” – mówi Bartłomiej Świńczyk, kierownik ds. sieci lokalnych PepsiCo, właściciela m.in. marki Gatorade.

 

„Dzięki umowie logo Gatorade będzie zamieszczone na stadionie klubu TS Podbeskidzie w Bielsko-Białej oraz na ściankach reklamowych, a sprzedaż napojów firmy PepsiCo będzie prowadzona na terenie stadionu. To idealne połączenie korzyści biznesowych oraz sportowych. Współpraca z taką marką jak Gatorade, czy szerzej PepsiCo, potwierdza, że klub jest interesującym partnerem dla największych firm. Jednocześnie jestem przekonany, że produkty z najwyższej półki jakie oferuje Gatorade pomogą naszym zawodnikom jak najlepiej przygotowywać się do rozgrywek” – komentuje Tomasz Mikołajko, prezes TS Podbeskidzie.

 

gato

 

Gatorade, pierwszy w historii napój izotoniczny, stworzono w odpowiedzi na potrzeby sportowców z drużyny futbolu amerykańskiego Florida Gators. Wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza na Florydzie w połączeniu z intensywnym wysiłkiem prowadziły do odwodnienia zawodników. W rezultacie perspektywa wygranej oddalała się. Znalezienie rozwiązania powierzono naukowcom z Uniwersytetu na Florydzie. W 1965 roku opracowali oni napój, który miał zapobiec odwodnieniu sportowców poprzez uzupełnienie płynów i elektrolitów w organizmie. Nowy napój, nazwany Gatorade, błyskawicznie udowodnił swoją skuteczność na boisku. Drużyna Gators pokonała rywali, rozpoczynając pasmo zwycięstw. Dowiodło to, że „siła pochodzi z wewnątrz” – zgodnie z motto Gatorade „win from within”. Od tamtej pory minęło już ponad 50 lat, a Gatorade kontynuuje swoją misję wspierania sportowców w walce o najlepszy wynik, dbając o ich odpowiednie nawodnienie. Formuła Gatorade jest nieustannie testowana przez naukowców z całego świata, m. in. w Gatorade Sports Science Institute, oraz poddawana próbom na najbardziej znanych boiskach sportowych. Obecny na każdym kontynencie napój Gatorade jest liderem na rynku napojów izotonicznych w USA, Brazylii, Meksyku, Kanadzie, Wenezueli, Kolumbii i Argentynie. Marka Gatorade, należąca do firmy PepsiCo, oferuje innowacyjne produkty przeznaczone dla sportowców związanych z wieloma dyscyplinami sportowymi na różnych poziomach zaawansowania. Więcej informacji o produktach Gatorade można znaleźć na stronie internetowej www.gatorade.com

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij