Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Świąteczne zakupy Polaków
Już za kilka dni miliony Polaków zasiądą przy wigilijnym stole, aby wspólnie celebrować bożonarodzeniowy czas. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas szał świątecznych zakupów. Jak wynika z najnowszych badań IBRIS, w tym roku Polacy planują wydać na święta 20 mld złotych. To o 8% więcej niż w 2015 roku.

Tradycyjnie na wigilijnym stole pojawi się dwanaście potraw. Prym wieść będą ryby takie jak karp czy śledzie, a także barszcz z uszkami, bez którego wielu Polaków nie wyobraża sobie prawdziwych Świąt Bożego Narodzenia.  To właśnie przed świętami barszcz czerwony marki WINIARY jeszcze bardziej zyskuje na popularności. Według najnowszych danych opublikowanych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) na przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia polska rodzina wyda w tym roku blisko 1500 zł, w tym na produkty spożywcze oraz na prezenty. To 100 zł więcej niż w 2015 roku. W sumie Polacy podczas zakupów na święta zostawią w sklepach 20 mld złotych, czyli 8% więcej niż w roku ubiegłym.

 – Przyrost deklarowanej kwoty, jaką Polacy planują przeznaczyć na świąteczne zakupy, bardzo cieszy, ponieważ świadczy o wzroście zamożności i poprawie poziomu życia naszego społeczeństwa. Obecnie Polacy mogą pozwolić sobie na więcej, co jest szczególnie istotne zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Edyta Iroko, Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.

W natłoku przedświątecznych obowiązków dużym wsparciem mogą okazać się produkty z portfolio Nestlé, które pomogą w przygotowaniu tradycyjnych potraw na wigilijny stół, m.in. Barszcz Czerwony WINIARY oraz Majonez Dekoracyjny WINIARY.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Daria Grzesiek

Junior Account Executive
Email: 
d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij