Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Podwójny jubileusz 90-lecia: dziecko z logo marki Gerber i Fabryka Nestlé w Rzeszowie wytwarzająca produkty Gerber obchodzą swoje urodziny!
Ann Turner Cook, znana jako „dziecko Gerbera”, właśnie skończyła 90 lat. Jako kilkumiesięczna dziewczynka została sportretowana przez przyjaciółkę swojej matki. Wkrótce po tym rysunek trafił na produkty producenta żywności dla dzieci i stał się oficjalnym znakiem towarowym firmy. W tym miesiącu 90. urodziny obchodzi również Fabryka Nestlé w Rzeszowie.

Kiedy w 1927 roku artystka i przyjaciółka rodziny Cook, Dorothy Hope Smith, naszkicowała portret małej Ann Turner Cook, nikt nie spodziewał się, że jej twarz będzie znana na całym świecie. Rok później rysunek został wysłany na konkurs ogłoszony przez firmę Gerber, która szukała twarzy dziecka do reklamy swoich produktów. Portret tak bardzo się spodobał, że już w 1931 roku stał się znakiem towarowym marki. W listopadzie „dziecko Gerbera”, Ann Turner Cook skończyła 90 lat!

 

Okrągły 90-letni jubileusz obchodzi w tym miesiącu również rzeszowska fabryka marki GERBER, której historia zaczęła się od słodyczy. W 1926 roku w Rzeszowie powstała Fabryka Cukierków „Alima”. W latach 50. przekształciła się w zakład produkujący przetwory owocowo-warzywne. W 1992 roku została przejęta przez firmę Gerber, która w 2007 roku dołączyła do Nestlé. Dziś fabryka Nestlé w Rzeszowie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujących żywność dla dzieci i niemowląt. Produkty marki GERBER cieszą się wielką popularnością. Co 2 sekundy otwierany jest w Polsce jeden słoiczek GERBERA.

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów 

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Daria Grzesiek

Junior Account Executive
Email: 
d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30

 
 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.


Gerber_Logo_2014

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij