Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
115 000 młodych Europejczyków skorzystało już z Sojuszu dla Młodych, w tym samo Nestlé zaoferowało aż 32 000 szans zatrudnienia
Od 2014 roku programem „Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) zostało objętych łącznie 115 000 młodych Europejczyków, w tym w Polsce prawie 2000 osób. Firmy zaangażowane w Sojusz jednak na tym nie poprzestają – do 2020 roku zaoferowały stworzenie dla ludzi młodych kolejnych 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk w całej Europie. Sam inicjator Sojuszu – firma Nestlé, zobowiązała się do utworzenia 35 000 nowych szans zatrudnienia, w tym przygotowania 15 000 ofert staży i praktyk dla młodych ludzi.

  • Od 2014 roku w ramach „Sojuszu dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) 115 000 osób otrzymało propozycję pracy oraz praktyk i staży, w tym samo Nestlé zaoferowało 32 000 szans zatrudnienia
  • Od początku trwania inicjatywy w Polsce stworzono szanse zatrudnienia dla blisko 2000 osób – zaoferowano pracę w Nestlé prawie 1 500 młodym, a blisko 470 zostało objętych programem praktyk i staży. Ponadto, firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 działań takich jak warsztaty i wykłady dla młodych w całym kraju
  • Firmy należące do Sojuszu zadeklarowały, że do końca 2020 roku łącznie zaoferują młodym 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk
  • Inicjator „Sojuszu dla Młodych” - firma Nestlé ogłosiła, że stworzy 35 000 nowych miejsc pracy dla młodych, w tym 15 000 staży i praktyk. W samej Polsce koncern stworzy 1300 szans zatrudnienia dla osób do 30 r. ż. do 2020 roku
  • Członkowie Sojuszu wskazali dualny system edukacji jako bardzo istotny element wsparcia na rynku pracy młodych w Europie.

 

„Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) to pierwsza w historii ogólnoeuropejska inicjatywa przedstawicieli świata biznesu na rzecz walki z bezrobociem wśród ludzi młodych, zrzeszająca ponad 200 dużych i małych firm. W całej Europie od 2014 roku programem zostało objętych łącznie 115 00 młodych Europejczyków. Dodatkowo utworzono 620 dualnych systemów edukacji w całej Europie i przeprowadzono 10 000 warsztatów z praktycznymi poradami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej i przygotowania CV.

 

– W Nestlé panuje przekonanie, że poprzez przygotowanie młodych do odnalezienia się na rynku pracy, możemy pomóc im w budowaniu lepszej przyszłości. Wierzymy, że mamy obowiązek wspierać ich w zdobywaniu doświadczenia i umiejętności, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Odbycie praktyk to bardzo dobry pierwszy krok na drodze do zdobycia wymarzonej pracy – mówi Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

 

Zaangażowane w inicjatywę firmy, oferując konkretne doświadczenie zawodowe, chcą walczyć z tym, co młodzi bezrobotni Europejczycy uważają wciąż za główny powód swojej sytuacji zawodowej.  
– Przeprowadzono badanie wśród 1 700 praktykantów. Wykazało ono, że 96% z nich uważa, iż staże i praktyki pomogą im w znalezieniu pracy po zakończeniu studiów, a 98% respondentów poleciłoby innym udział w stażu. Wyniki badania świadczą o tym, że nadal musimy umacniać oraz pielęgnować współpracę między szkolnictwem a sektorem prywatnym – mówi Karen Fichuk, Prezes firmy Nielsen.

 

230 000 miejsc pracy, staży i praktyk do 2020 roku

 

Kontynuując wspieranie młodych rozpoczynających swoją karierę zawodową i umacnianie współpracy przedsiębiorstw ze szkołami, przedstawiciele Nestlé oraz firmy zaangażowane w „Sojusz dla Młodych” spotkali się 15 listopada 2016 roku w Parlamencie Europejskim m.in. z Europejską Komisarz ds. Zatrudnienia Marianne Thyssen. Podczas wydarzenia reprezentanci Sojuszu przyznali, że europejski sukces "Sojuszu dla Młodych" zainspirował ich do rozpowszechnienia inicjatywy na rzecz zatrudnienia młodzieży na pozostałych kontynentach. W tym celu firmy zobowiązały się do podwojenia wysiłków i stworzenia do 2020 roku w sumie 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk dla młodych Europejczyków.

 

Cele inicjatywy Nestlé w Polsce przekroczone o 150%!

 

Inicjatywa Nestlé w Polsce zakładała początkowo zatrudnienie i zrealizowanie praktyk zawodowych przez prawie 800 osób. Szybko okazało się, że cel zostanie przekroczony i to ponad dwukrotnie!

W Polsce Nestlé wraz ze swoimi partnerami biznesowymi przygotowało aż 6 600 ofert zatrudnienia, praktyk i staży dla młodych! W samym Nestlé Polska, od początku trwania inicjatywy, zatrudniono blisko 1 500 młodych, a prawie 470 zostało objętych programem praktyk. Ponadto firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 warsztatów i wykładów dla młodych w całym kraju.

Kontynuując sukces inicjatywy, firma Nestlé Polska zdeklarowała, że do 2020 roku utworzy 1300 szans zatrudniania, praktyk i staży dla osób do 30 r. życia.

 

 

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Daria Grzesiek

Junior Account Executive
Email: 
d.grzesiek@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 ext. 30

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

Nestle_needs_YOUth

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij