Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé liderem w branży spożywczej w rankingu Diversity and Inclusion Index
Firma Nestlé została doceniona za promowania idei równego traktowania i wdrażania polityki zarządzania różnorodnością w organizacji. Koncern zajął wysokie trzynaste miejsce i pierwsze wśród firm spożywczych w rankingu Thomson Reuters Diversity and Inclusion Index (D&I), oceniającym przedsiębiorstwa pod względem polityki na rzecz pracowników.

Thomson Reuters Diversity and Inclusion Index to zestawienie 100 najlepszych spółek giełdowych wyróżniających się pod względem polityki równego traktowania pracowników, wybranych spośród 4000 firm. Przedsiębiorstwa były oceniane w czterech kategoriach: różnorodność, rozwój pracowników, integracja, rozwiązywanie sporów. Trzynaste miejsce w rankingu zajęła firma Nestlé, którą doceniono za promowanie idei równego traktowania i wdrażanie polityki zarządzania różnorodnością w organizacji.

 

Nestlé jako największy światowy producent żywności w przeprowadzanych inicjatywach stara się skupić na promowaniu różnorodności i koncepcji równych szans dla wszystkich. Jednym z przykładów podjętych inicjatyw jest zobowiązanie się firmy do wprowadzenia gender balance do 2018 roku, poprzez zwiększenie liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych. Wymiernym efektem tej polityki jest fakt, że 40% kadry kierowniczej w Nestlé Polska to kobiety.

 

Dodatkowo, w ramach programu Rural Development Framework,  Nestlé podejmuje także inicjatywy prospołeczne, m.in. na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet, zarówno na rynku pracy, w społeczeństwie, jak i pracujących w łańcuchu dostaw koncernu.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

 

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz
Account Manager
Email:
m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     


Ranking Diversity and Inclusion Index_s

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij