Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coca-Cola HBC wyróżniono wśród liderów zrównoważonego biznesu
Coca-Cola HBC zdobyła tytuł lidera zrównoważonego biznesu w opublikowanym dziś rankingu Dow Jones Sustainability Indices. Firma uzyskała 90 punktów, czyli o 40 punktów więcej niż średnia dla całej branży napojowej i zarazem o 3 punkty więcej niż rok wcześniej.

Coca-Cola HBC znalazła się w globalnym zestawieniu (DJSI) już po raz dziewiąty. Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu to rezultat doskonałych wyników polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez Coca-Colę HBC w 2015 r. W tym okresie firma kontynuowała zapoczątkowane we wcześniejszych latach działania na rzecz konsekwentnego ograniczania wpływu na środowisko naturalne, notując dwucyfrowy spadek emisji dwutlenku węgla.


Firma zredukowała zarówno ilość wody zużywanej do produkcji (w przeliczeniu na każdy litr napoju), jak i materiałów wykorzystywanych do wytworzenia opakowań, przy jednoczesnym wzroście produkcji i sprzedaży. Coca-Cola HBC była jedną z dwunastu firm, które w ubiegłym roku jako pierwsze określiły - w oparciu o badania naukowe - cele dotyczące redukcji dwutlenku węgla, zarówno w odniesieniu do działań bezpośrednich, jak i pośrednich.


W 2015 r. Grupa wprowadziła politykę „wewnętrznych cen” za zużycie wody i emitowany dwutlenek węgla, jak również deklarację prowadzenia działalności w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. W ten sposób Coca Cola HBC włącza się w działania globalne na rzecz osiągniecia przyjętych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals).


Coca-Cola HBC dostarcza produkty do niemal 600 milionów konsumentów w 28 krajach, na rynki dojrzałe, rozwijające i wschodzące, na 3 kontynentach. Firma zainwestowała 8,2 miliona Euro (2,3% swojego zysku przed opodatkowaniem w 2015 r.) na rzecz ulepszania jakości życia lokalnych społeczności.Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij