Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé wspiera Unię Europejską w stworzeniu polityki na rzecz lepszej żywności
Ponad 300 osobistości ze świata polityki Unii Europejskiej, ambasadorów, przedstawicieli unijnych instytucji, organizacji pozarządowych oraz ekspertów ds. żywienia spotkało się na obchodach 150-lecia Nestlé, które miały miejsce 21 czerwca w Brukseli. Podczas uroczystości dyskutowano o zrównoważonym rozwoju, przyszłości żywienia i zobowiązaniach Nestlé wobec społeczeństwa. Spotkanie było również okazją do przedstawienia stanowiska międzynarodowego koncernu wobec problemów żywieniowych, z którymi boryka się cała Europa.

Podczas uroczystych obchodów 150-lecia swego istnienia Nestlé wyraziło wsparcie dla działania holenderskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która ma na celu opracowanie ogólnoeuropejskiej polityki żywieniowej. Przyczyni się ona do zwiększenia poziomu inwestycji przemysłu spożywczego
w tworzenie zdrowszych produktów. – Obecnie mamy 28 różnych rozwiązań na poziomie krajowym dla tego samego problemu. Zastąpienie ich silnymi, długotrwałymi ramami politycznymi UE stworzy równe warunki konkurencji i zachęci do innowacyjnego podejścia do żywienia – powiedział Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé odpowiadający za operacje firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (region EMENA).


Luis Cantarell podkreślił również w swoim przemówieniu, że przemysł musi działać już teraz, a nie czekać na zmiany w przepisach. – Prawie 30% populacji Unii Europejskiej jest otyła, co świadczy o tym, że mamy problem i trzeba zrobić więcej niż dotychczas, aby zwalczyć to zjawisko – powiedział Wiceprezes Nestlé.


W ciągu ostatnich dwóch lat Nestlé zredukowało w swoich produktach zawartość cukru o 8600 ton, sodu o 260 ton i tłuszczów nasyconych – o 440 ton. Spółka planuje w najbliższym czasie ogłosić także swoje nowe zobowiązania w zakresie żywienia i zdrowia.


Podczas konferencji FOOD4TALK mówcy wezwali przemysł spożywczy do wprowadzenia innowacji i produkcji wyrobów spożywczych, które będą przystawać do wymagań życia w XXI wieku, w tym nowych wzorców żywieniowych i zmian demograficznych.


Przykładem firmy, która wychodzi naprzeciw wymaganiom współczesnego społeczeństwa, jest Nestlé, która oprócz odświeżenia istniejącego portfolio żywności i napojów, rozwija również zindywidualizowane produkty odżywcze.


Firma przeprowadza obecnie badania sprawdzające, jak uwarunkowania genetyczne oraz inne czynniki indywidualne wpływają na to, jaki sposób odżywiania działa najlepiej dla danej osoby. – Kolejna generacja produktów żywnościowych oparta jest na nauce i indywidualnych potrzebach. Może to odegrać kluczową rolę w zapobieganiu chorobom. – powiedział Luis Cantarell.

 

Przydatne linki:


Twitter:

-          @NestleEU

-          #Nestalks

 

Tworzenie Wspólnej Wartości

http://www.nestle.pl/pl/csv

 

Nestlé w Europie, najważniejsze wydarzenia w 2015 roku

http://www.nestle.com/asset-library/Documents/Library/Documents/About_Us/nestle-in-europe.pdf

 

Flickr

https://www.flickr.com/photos/139597907@N03/

 

Youtube: wideo z konferencji będzie dostępne 22.06.2015 r.

https://www.youtube.com/channel/UCbPp3wZl7NPJjsT_V9akyuQ

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz
Account Manager
Email: 
m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360
 

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 4500 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.     

 

 

Nestle_wspiera_Unie_Europejska_w_stworzeniu_polityki_na_rzecz_lepszej_zywnosci

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij