Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Uniwersytety Trzeciego Wieku "Trzymają Formę!"
W sobotę, 26 czerwca br. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbył się Dzień warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW). Biorąc pod uwagę znaczenie rodzin dla kształtowania i promowania prawidłowych nawyków w zakresie żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, w ramach Dni warszawskich UTW PFPŻ ZP zorganizowała stoisko Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

W sobotę, 26 czerwca br. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbył się Dzień warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW).


Jest to największa w Polsce impreza senioralna stanowiąca integracyjne zakończenie roku akademickiego wszystkich 38 warszawskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W bieżącym roku odbyła się już siódma edycja tego wydarzenia.

 

Biorąc pod uwagę znaczenie rodzin dla kształtowania i promowania prawidłowych nawyków w zakresie żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, w ramach Dni warszawskich UTW PFPŻ ZP zorganizowała stoisko Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Na stoisku programu seniorzy mogli dokonać pomiaru masy i oceny składu ciała, a także uzyskać indywidualne porady dietetyczne. Eksperci przekazywali również zalecenia żywieniowe dotyczące prawidłowego układania diety dla całych rodzin – w tym komponowania jadłospisów dla dzieci i młodzieży. Seniorzy otrzymywali także materiały edukacyjne z programu "Trzymaj Formę!".


"Trzymaj Formę!" jest realizowanym od 10 lat przez GIS i PFPŻ ZP programem promującym zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o największym w Unii Europejskiej zasięgu. Nadrzędnym celem programu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków, w oparciu o odpowiedzialność indy­widualną i wolny wybór jednostki.


PFPŻ ZP


UTW2

UTW1

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij