Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Ponad 4 lata bezpiecznej pracy w fabryce Nestlé w Rzeszowie
Zapewnienie przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy jest priorytetem w Nestlé. Dzięki staraniom kierownictwa, znakomitej współpracy ze strony pracowników w kwestii przestrzegania zasad BHP oraz efektywnemu systemowi zarządzania bezpieczeństwem pracy, fabryka produktów dla niemowląt i dzieci Nestlé w Rzeszowie już od ponad 4 lat pracuje bezwypadkowo.

Bycie odpowiedzialnym pracodawcą i dbałość o bezpieczeństwo pracowników jest jednym z kluczowych obszarów strategii działania Nestlé. Koncern od lat realizuje strategię bezpieczeństwa, wdrażając liczne programy poprawiające poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy, a także kształtujące odpowiedzialną postawę i właściwe zachowania wśród pracowników – od kadry zarządzającej, po załogi fabryk. Tworzenie  odpowiedniego miejsca pracy i propagowanie kultury bezpieczeństwa wśród ludzi długofalowo prowadzi m.in. do zredukowania liczby wypadków przy pracy do zera. Jak pokazuje przykład fabryki w Rzeszowie, jest to możliwe. W zakładzie produkującym żywność dla niemowląt i dzieci od ponad 4 lat nie zdarzył się ani jeden wypadek – Cieszymy się, że nasz system zarządzania bezpieczeństwem jest tak efektywny i w naszej fabryce od tylu lat pracujemy bezwypadkowo. Dzięki temu nasi pracownicy czują się bezpiecznie. To, że od tak dawna nie odnotowaliśmy wypadku to właśnie przede wszystkim zasługa załogi rzeszowskiego zakładu. To nasi pracownicy wspólnie budują kulturę bezpieczeństwa, stosując na co dzień obowiązujące standardy, a także stwarzając środowisko sprzyjające bezpiecznej pracy – mówi Paweł Miłkowski, Dyrektor Zakładu Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie.

 

Nestlé we wszystkich swoich fabrykach w Polsce wprowadziło szereg rozwiązań, które wspomagają zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy:

  • System BBS (Behavioral Based Safety), który pozwala na regularną diagnozę zagrożeń i wprowadzanie najlepszych możliwych rozwiązań, które podnoszą poziom bezpieczeństwa, również poprzez zmianę zachowań i postaw pracowników.
  • System Lock Out Tag Out, którego przestrzeganie pozwala wyeliminować ryzyko urazu na skutek przypadkowego uruchomienia urządzenia w czasie prowadzonych prac serwisowych.
  • Program rozmów SUSA (Safe and Unsafe Acts – Bezpieczne i Niebezpieczne Zachowania), które uczą pracowników, jak zachowywać się w miejscu pracy, jak unikać potencjalnych zagrożeń oraz jak reagować, gdy widzi się zagrożenie dla środowiska lub bezpieczeństwa pracy.
  • Metodologia ZERO ACCESS, która poprawia bezpieczeństwo obsługi maszyn przed dostępem do elementów ruchomych poprzez ocenę ryzyka potencjalnego urazu, a następnie poprzez wprowadzenie rozwiązań technicznych redukujących to ryzyko.
  • Risk Prediction to narzędzie służące przewidywaniu zagrożeń jakie mogą być związane z wykonywaną pracą, tak aby określić działania, które te zagrożenia wyeliminują lub ograniczą. Arkusz przewidywania ryzyka wypełnia się m.in. przed każdą pracą, gdzie wymagane jest specjalne pozwolenie oraz przy okazji wykonywania zadań nie rutynowych.
  • Dodatkowo stworzono Mapę Bezpieczeństwa, czyli wizualizację stanowiska pracy wraz z naniesionymi potencjalnymi zagrożeniami.

 

Ponadto Nestlé w ramach projektu DOBRO, będącego elementem globalnej strategii Nestlé Safety, Health & Environment (SHE), popularyzuje wśród pracowników 6 dobrych zasad budujących kulturę bezpieczeństwa. – Nasze działania na rzecz bezpieczeństwa w miejscu pracy zostały docenione i wyróżnione w ubiegłym roku przez Państwową Inspekcję Pracy, organizatora dwudziestej drugiej edycji konkursu "Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Nasz zakład został w tym konkursie laureatem w kategorii dużych zakładów na Podkarpaciu – mówi Paweł Miłkowski, Dyrektor Zakładu Nestlé Polska S.A. Oddział w Rzeszowie.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt:

Edyta Iroko

Koordynator ds. Mediów

Email: edyta.iroko@pl.nestle.com

Telefon: +48 22 607 32 54

Mobile: +48 600 204 870


Marta Gryglewicz

Senior Account Executive
Email: 
m.gryglewicz@partnersi.com.pl
Telefon: 22 858 74 58 wew. 83
Mobile: +48 504 640 360

 


O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia z portfolio ponad 1500 produktów i prawie 90 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5000 pracowników w 8 lokalizacjach. W 2015 roku sprzedaż Nestlé w Polsce osiągnęła ponad 3 mld zł.

 

 

Ponad_4_lata_bezpiecznej_pracy_w_fabryce_Nestle_w_Rzeszowie_01

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij