Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Parlament Europejski; mleko i owoce w szkołach
Parlament Europejski opowiedział się za zwiększeniem o 20 mln euro dofinansowania mleka, owoców i warzyw w szkołach. Zaproponował też wprowadzenie nauki prawidłowego odżywiania.

Nowy projekt przepisów, uzgodniony już wstępnie z państwami członkowskimi, zakłada połączenie rozdzielonych do tej pory funduszy przeznaczonych na mleko i owoce. Roczny budżet dystrybucji zdrowej żywności wzrośnie o 20 milionów i wyniesie w sumie 250 milionów euro.

Sprawozdawca, belgijski poseł Marc Tarabella mówił, że to program niezwykle ważny, bo jest coraz więcej młodych osób ze znaczną nadwagą.  Dlatego zaproponowano również wprowadzenie lekcji zasad prawidłowego żywienia.


Zdaniem posła Zbigniewa Kuźmiuka z PiS, nowe zasady mają uprościć procedury występowania przez szkoły o przyznanie dofinansowania. Poseł podkreślił, że Polska bardzo efektywnie korzystała dotychczas z tego dofinansowania. Obecnie nasz kraj może liczyć na blisko 28 milionów euro.


W latach 2013-2014 na terenie Unii niemal 29 milionów dzieci skorzystało z programu dostarczania mleka i owoców do szkół.

PFPZ/IAR/ksem/

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij