Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wolontariusze Wrigley Poland po raz piąty posprzątali Poznań!
Ponad 31 000 litrów uprzątniętych suchych liści, 60 umytych okien, 120 zasadzonych krzewów i 60 m2 rozłożonej sztucznej trawy – to tylko niektóre z prac wykonanych w październiku przez wolontariuszy Mars Volunteer Program w Poznaniu.

Współpracownicy Wrigley Poland oraz Mars Financial Services, po raz piąty zaangażowali się w działania na rzecz lokalnych społeczności. 225 wolontariuszy uczestniczyło w pracach porządkowych w sześciu lokalizacjach w Poznaniu. Szczególną opieką otoczyli Ogród Botaniczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza, który został uprzątnięty i przygotowany na zimę oraz Stare Zoo.

 

Zarówno Ogród Botaniczny, jak i Stare Zoo to miejsca często wybierane przez Poznaniaków na rodzinne spacery. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy sprawić, by odbywały się one w przyjemnym dla oka otoczeniu – komentuje Katarzyna Różycka, Specjalista ds. korporacyjnych w firmie Wrigley Poland.

 

Wolontariusze zatroszczyli się również o dwa Domy Pomocy Społecznej: w Łopiennie oraz przy ul. Ugory w Poznaniu, gdzie nie tylko zadbali o otoczenie zewnętrzne, lecz także o mieszkańców obu placówek. Współpracownicy Wrigley Poland wspólnie spędzając czas z podopiecznymi pomagali im podczas warsztatów plastycznych. Zadbali także o przedszkole nr 15 „Calineczka”, w którym m.in. skuto płytki z jednej z łazienek oraz pomalowano zabawki na placu zabaw. Prace porządkowe zostały wykonane też w Szkole Podstawowej nr 63, na osiedlu Starołęka-Minikowo-Marlewo sąsiadującym z fabryką Wrigley Poland.

 

Wolontariusze działają w ramach ogólnoświatowego programu „Mars Volunteer Program”, podejmowanego przez oddziały firmy Mars, Incorporated na całym świecie. Główne obszary programu to: ochrona środowiska, praca z dziećmi i młodzieżą, walka z głodem, pomoc dla zwierząt i akcje społeczne na rzecz miast, w których znajdują się siedziby firm
z grupy Mars, Incorporated.

 

W programie Mars Volunteer Program przez cały rok uczestniczyło łącznie 470 Współpracowników Wrigley Poland, którzy wspomogli swoją pracą aż 22 beneficjentów.

 

 

Dodatkowych informacji udzielają: 

Anna Zakrzewska, anna.zakrzewska@edelman.com, 601 444 518;

Kinga Łobzowska-Błachnio, kinga.lobzowska@edelman.com, 605 399 140

 

 

O firmie Wrigley Poland 

Wrigley Poland  Sp. z o.o. jest liderem na rynku słodyczy impulsowych obecnym w Polsce od 1992 roku, z siedzibą w Poznaniu, gdzie również znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. Wrigley Poland zatrudnia blisko 750 osób. W Polsce produkowane są głównie bezcukrowe gumy do żucia i cukierki miętowe, które dostarczane są do prawie 40 państw na terenie całego globu, a nasze produkty dostępne są w 80 krajach. Na polskim rynku dostępne są produkty pod markami Orbit®, Winterfresh®, Airwaves® oraz Skittles®. W 2008 roku firma Wrigley Poland stała się częścią firmy Mars Incorporated, dołączając do jej pozostałych pięciu segmentów biznesowych: Chocolate, Petcare, Food, Drinks oraz Symbioscience.

Wrigley Poland prowadzi działania zachowując szczególną dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój w procesach produkcyjnych oraz ekonomicznych. Firma angażuje się także w wiele działań i akcji wspierających lokalne społeczności oraz środowisko naturalne.

 

Informacje o Mars, Incorporated

Firma Mars Incorporated jest prywatnym, rodzinnym biznesem, z ponad stuletnią historią i jednymi
z najbardziej uwielbianych marek na świecie, takimi jak M&M’S®, PEDIGREE®, ORBIT® i UNCLE BEN’S®. Firma Mars z siedzibą w McLean w stanie Virginia, generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 33 mld USD z działalności w sześciu segmentach biznesowych – Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks, Symbioscience. Pięć Zasad firmy Mars: Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność oraz Wolność codziennie łączy ponad 75 000 Współpracowników Marsa w 73 krajach, którzy tworzą relacje
z interesariuszami i budują wzrost, z którego jako firma jesteśmy dumni.


Więcej na  www.mars.com. Śledźcie nas na: 

  • facebook.com/mars, 
  • twitter.com/marsglobal, 
  • youtube.com/mars, 
  • linkedin.com/company/mars


MPV_Wrigley_2015_1Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij