Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja z ambicją awansowania do roli światowego eksportera żywności
Wczoraj na forum Zgromadzenia Federalnego Rosji Władimir Putin wystąpił z corocznym orędziem o sytuacji w kraju i kierunkach polityki wewnętrznej i zagranicznej.

W Sali Marmurowej Kremla wysłuchało wystąpienia prezydenta ok. 1000 osób - parlamentarzyści, członkowie rządu oraz przedstawiciele najwyższych rosyjskich urzędów. Orędzie było tez transmitowane przez media.


W swoim wystąpieniu poza przedstawieniem stanowisk w kwestiach politycznych, prezydent Rosji odniósł się także do spraw ekonomicznych. Sądząc ze słów prezydenta, jednym z głównych kierunków w gospodarce rosyjskiej w nadchodzących latach ma być rozwój rolnictwa. Putin wyeksponował fakt, iż jeszcze 10 lat temu Rosja importowała 50 proc. żywności. W ciągu ostatnich 10 lat dokonała ogromnego zrywu i obecnie jest jej eksporterem. Do roku 2020 kraj powinien zapewnić sobie 100 proc. zaopatrzenia w produkty żywnościowe oraz awansować do roli światowego eksportera wysokiej jakości produktów żywnościowych. Sprzyjać ma temu min. przyjęcie do jesieni 2016 roku ustawy umożliwiającej zajęcie gruntów rolnych wykorzystywanych do innych celów.

 

Więcej w: Dziennik Trybuna 4.12.2015Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij