Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Giełda Mocy. Zauważ - Zatrudnij - Zyskaj
28 października w Galerii Apteka Sztuki – Zakładzie Aktywności Zawodowej w Warszawie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi organizuje 5 edycję Giełdy Mocy.
Giełda Mocy wpisała się już na stałe w krajobraz wydarzeń związanych z promowaniem zatrudnienia wspomaganego osób z niepełnosprawnością. Jest to spotkanie kierowane do środowiska biznesu, którego ideą jest stworzenie okazji do wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

W tym roku hasło przewodnie Giełdy Mocy to „Zauważ – Zatrudnij – Zyskaj”.


Zauważ

Poziom aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami w Polsce jest bardzo niski. Zaledwie nieco ponad 25% osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym jest w jakikolwiek sposób aktywnych zawodowo. Stowarzyszenie Otwarte Drzwi od wielu lat realizuje program wspieranego zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami osiągając bardzo dobre rezultaty. Jednym z głównych czynników wpływających na naszą skuteczność (ponad 100 osób, które podjęło i utrzymuje zatrudnienie) jest rzetelna i ciągła współpraca z pracodawcami. Giełda Mocy jest okazją do tego, aby kolejni pracodawcy mogli dostrzec swoich potencjalnych pracowników również w środowisku osób z niepełnosprawnością.

 

Zatrudnij

Nasze doświadczenia pokazują, że wiele spośród osób z niepełnosprawnością wykazuje nie tylko wysoki poziom zaangażowania i motywacji do pracy, ale w dobrych warunkach staje się wartościowymi, lojalnymi i efektywnymi pracownikami. W trakcie Giełdy Mocy pracodawcy, z którymi Stowarzyszenie Otwarte Drzwi współpracuje w procesie zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dzielić się będą swoim doświadczeniem we współpracy z pracownikami z niepełnosprawnością zachęcając innych do podjęcia decyzji o zatrudnieniu tej grupy osób w swoich firmach.

 

Zyskaj

Mówiąc o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością bardzo często na plan pierwszy wysuwa się aspekt finansowy (zwolnienie z wpłat na rzecz PFRON, dofinansowanie wynagrodzeń). Jako Stowarzyszenie Otwarte Drzwi jesteśmy przekonani, że to, co ostatecznie powinno decydować o utrzymaniu zatrudnienia przez osobę z niepełnosprawnością to wkład, który wnosi w zespół pracowniczy, poziom jej zaangażowania oraz jakość wykonywanej pracy. Różnorodność środowiska pracy od dawna uznawana jest za coś, co wpływa na jej efektywność i jakość.  Podczas Giełdy Mocy zaprezentujemy szczegółowo korzyści wynikające z włączenia w zespół pracowniczy osób z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy pracodawców.

 

Giełda Mocy to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi – Organizację Pożytku Publicznego (KRS 00000 80010). Giełda Mocy była nominowana w konkursie S3EKTOR na najlepszą inicjatywę 2014r. w kategorii projekty interdyscyplinarne, a także wyróżniona przez Panoramę TVP za Dobroczynne Wydarzenie 2014 roku.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy. Wydarzenie swoim patronatem objął Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak  - Kamysz oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda, pozostali patroni to: Urząd Pracy m.st. Warszawy, Radio RDC, portal warszawa.ngo.pl, Praca.pl, GazetaPraca.pl, Partnerami wydarzenia są Fundacja SUEZ Jesteśmy z Tobą, Develey Polska, portal ZapraszamNaRozmowę.pl.

 

 

Więcej o wydarzeniu:

www.gieldamocy.otwartedrzwi.pl

 

Osoba do kontaktu

Paulina Ulanowska, koordynator projektu

Tel. tel. 519 133 011, e-mail: p.ulanowska@otwartedrzwi.pl 

 

 

zaproszenie - Giełda Mocy

 

 

 

 

 

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij