Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wolontariusze na start – jesienna odsłona Mars Volunteer Program!
Jesień to szczególnie intensywny okres dla wolontariuszy Wrigley Poland oraz Mars Financial Services. To właśnie teraz wyjątkowo mocno wzrasta zaangażowanie
w działania na rzecz środowiska i lokalnych społeczności w ramach wolontaryjnego programu pracowniczego „Mars Volunteer Program”. W tym roku Współpracownicy Wrigley oraz MSF wybrali aż sześć miejsc, które otoczą szczególną opieką. Zadbają
o tereny Ogrodu Botanicznego oraz Starego Zoo, wesprą dwa Domy Pomocy Społecznej, szkołę Podstawową oraz Przedszkole.


Blisko 400 wolontariuszy, około 3 000 godzin pracy – Współpracownicy Wrigley Poland co roku w ramach „Mars Volunteer Program” angażują się w pracę na rzecz środowiska
i lokalnych społeczności w całej Polsce. W tym roku w działaniach wesprą ich dodatkowo wolontariusze z Mars Financial Services.

Ochotnicy, niektórzy nawet w towarzystwie swoich rodzin, realizują projekty społeczne i z zakresu ochrony środowiska. Praca na rzecz lokalnych społeczności, umacnianie wśród niej świadomości ekologicznej oraz pozytywne oddziaływanie na otoczenie jest ważnym aspektem naszej działalności – powiedziała Katarzyna Różycka, Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej, Wrigley Poland.

 

Co roku na jesieni następuje zwiększenie aktywności prowadzonych w ramach „Mars Volunteer Program”. Współpracownicy Wrigley Poland wybierają miejsca, które chcieliby otoczyć szczególną opieką. Już niebawem wolontariuszy Wrigley oraz Mars Financial Services będzie można spotkać na terenach Ogrodu Botanicznego oraz Starego Zoo, które jesienią wymagają dodatkowych porządków. Odwiedzą też domy opieki społecznej (Dom Pomocy Społecznej w Poznaniu i w Łopiennie), w których zostaną przeprowadzone prace ogrodnicze oraz drobne naprawy np. malowanie płotów. Zatroszczą się również
o podopiecznych tych instytucji organizując wspólne czytanie bajek. Dodatkowo, wolontariusze wykonają też prace porządkowe przy Szkole Podstawowej nr 63 oraz szereg prac na terenie przedszkola Calineczka (prace ogrodnicze, malowanie drewnianych zabawek w ogrodzie czy malowanie łazienki).

 

Wrigley Poland już po raz piąty angażuje się w jesienne działania na rzecz lokalnych społeczności. Wolontariusze dotychczas pracowali m.in. na rzecz poznańskiego Banku Żywności, Ogrodu Botanicznego, Fortu VII Muzeum Martyrologii Wielkopolan oraz parku i Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli, Starego Zoo czy lasów otaczających Poznań. W tym roku połączą swoje siły z wolontariuszami Mars Financial Services.

 

Wolontariusze działają w ramach ogólnoświatowego programu „Mars Volunteer Program”, podejmowanego przez oddziały firmy Mars Inc. na całym świecie. Ochrona środowiska, praca z dziećmi i młodzieżą, walka z głodem, pomoc dla zwierząt i akcje społeczne na rzecz miast, w których znajdują się siedziby firmy Mars, to główne obszary tego programu.


Dodatkowych informacji udzielają:
Anna Zakrzewska, anna.zakrzewska@edelman.com, 601 444 518;

Kinga Łobzowska-Błachnio, kinga.lobzowska@edelman.com, 605 399 140

 

 

MPV_Wrigley_2015_1O firmie Wrigley Poland 

Wrigley Poland  Sp. z o.o. jest liderem na rynku słodyczy impulsowych obecnym w Polsce od 1992 roku, z siedzibą w Poznaniu, gdzie również znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych Wrigley na świecie. Wrigley Poland zatrudnia blisko 750 osób. W Polsce produkowane są głównie bezcukrowe gumy do żucia i cukierki miętowe, które dostarczane są do prawie 40 państw na terenie całego globu, a nasze produkty dostępne są w 80 krajach. Na polskim rynku dostępne są produkty pod markami Orbit®, Winterfresh®, Airwaves® oraz Skittles®. W 2008 roku firma Wrigley Poland stała się częścią firmy Mars Incorporated, dołączając do jej pozostałych pięciu segmentów biznesowych: Chocolate, Petcare, Food, Drinks oraz Symbioscience.

Wrigley Poland prowadzi działania zachowując szczególną dbałość o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój w procesach produkcyjnych oraz ekonomicznych. Firma angażuje się także w wiele działań i akcji wspierających lokalne społeczności oraz środowisko naturalne.

 

Informacje o Mars, Incorporated

Firma Mars Incorporated jest prywatnym, rodzinnym biznesem, z ponad stuletnią historią i jednymi z najbardziej uwielbianych marek na świecie, takimi jak M&M’S®, PEDIGREE®, ORBIT® i UNCLE BEN’S®. Firma Mars z siedzibą w McLean w stanie Virginia, generuje sprzedaż netto na poziomie przekraczającym 33 mld USD z działalności w sześciu segmentach biznesowych – Petcare, Chocolate, Wrigley, Food, Drinks, Symbioscience. Pięć Zasad firmy Mars: Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność oraz Wolność codziennie łączy ponad 75 000 Współpracowników Marsa w 73 krajach, którzy tworzą relacje z interesariuszami i budują wzrost, z którego jako firma jesteśmy dumni.


Więcej na  www.mars.com. Śledźcie nas na: facebook.com/mars, twitter.com/marsglobal, youtube.com/mars, linkedin.com/company/mars

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij