Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UNESDA zaprasza do odwiedzenia profilu na Twitterze
Europejska organizacja zrzeszająca producentów napojów bezalkoholowych, której PFPŻ ZP jest członkiem, prowadzi komunikację na Twitterze.

Dzięki śledzeniu profilu UNESDA można uzyskać informację na temat najnowszych wydarzeń i debat mających miejsce w przemyśle spożywczym, ze szczególnym uwzględnieniem branży napojowej.

 

W swojej komunikacji za pomocą ciekawych infografik UNESDA podkreśla także odpowiedzialność biznesu oraz informuje o zobowiązanych, jakie zostały podjęte przez branżę na poziomie europejskim i ich efektach.


UNESDA self regulation

 

Branża napojowa oferuje szeroki zakres produktów z lub bez dodatku cukru oraz o obniżonej lub zerowej kaloryczności. Ponadto, dostępne są opakowania o różnej wielkości, co umożliwia każdemu wybór napoju pasującego do jego stylu życia i odpowiedniego dla jego zapotrzebowania energetycznego. Według wyników audytu przeprowadzonego na wniosek UNESDA od 2000 r. dostępność mniejszych opakowań zwiększyła się aż o 150%.


UNESDA 150%

 

Produkty są wyraźnie oznaczone, a to umożliwia konsumentom podejmowanie świadomego wyboru co do napojów kupowanych dla siebie i dla członków rodziny. Zgodnie z podjętymi ustaleniami napoje zawierają z przodu opakowania dodatkowe informacje o wartości energetycznej jednej porcji i 100 ml napoju.


UNESDA Cal1
UNESDA Cal2
UNESDA Cal3


Zapraszamy do odwiedzenia profilu:
https://twitter.com/unesda


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij