Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Senat przyjął ustawę o zdrowiu publicznym
W dniu wczorajszym miało miejsce głosowanie Senatu nad przedstawionym przez Komisję Zdrowia projektem uchwały w sprawie przyjęcia ustawy o zdrowiu publicznym w wersji uchwalonej przez Sejm.

W wyniku głosowania Senat podjął uchwałę w sprawie ustawy o zdrowiu publicznym (na 76 głosujących 49 było za, 27 wstrzymało się od głosu). Zgodnie z sugestią Komisji Zdrowia, ustawa została przyjęta bez wprowadzania jakichkolwiek zmian.

 

Potrzeba przygotowania projektowanej ustawy wynika przede wszystkim z konieczności utworzenia mechanizmów pozwalających na osiągnięcie poprawy sytuacji zdrowotnej społeczeństwa. Pierwszym celem projektowanej ustawy jest utworzenie struktur odpowiedzialnych za koordynację i monitorowanie działalności władz publicznych wpływających na zmianę stanu zdrowia populacji. Kolejnym celem jest zapewnienie stabilnych mechanizmów finansowania. Projektowana ustawa ma również na celu usystematyzowanie zadań z zakresu zdrowia publicznego realizowanych obecnie, zapewnienie ich ciągłości, adekwatności i kompleksowości.

 

Polska Federacja Producentów Żywności 

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij