Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé wyróżnione w prestiżowym zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie – Dow Jones Sustainability Index
Działania z zakresu zrównoważonego rozwoju, w tym oszczędności wody i energii, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, zapobieganie powstawaniu odpadów, poddawanie powstałych odpadów procesom odzysku, w tym recyklingowi, oraz optymalizacja opakowań to tylko niektóre z działań, które przyczyniły się do wysokiej pozycji Nestlé w prestiżowym rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) 2015. W dziedzinie troski o środowisko firma uzyskała imponujący wynik 99 na 100 i jest jednocześnie liderem w branży producentów żywności.

Dow Jones Sustainability Index (DJSI) to najbardziej rozpoznawalny na świecie i powszechnie uznawany indeks odpowiedzialności społecznej firm, dla których CSR jest strategicznym elementem działań. Ranking ocenia efektywność przedsiębiorstw w trzech aspektach: ekonomicznym, środowiskowym i społecznym. Z ogólnym wynikiem 89 na 100 Nestlé znalazło się w rankingu w czołówce zrównoważonych producentów żywności. W aspekcie środowiskowym wynik Nestlé (99) jest najlepszy w branży. To efekt zaangażowania firmy w odpowiedzialne zarządzanie zasobami naturalnymi i troskę o ochronę środowiska. 


Nestlé dla środowiska

W czerwcu bieżącego roku firma zobowiązała się do zmniejszenia o 50% ilości odpadów żywnościowych w całej swojej działalności do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2016 i wspierania celów ONZ w tym zakresie. W ramach globalnej polityki „Zobowiązania Nestlé w Obszarze Zarządzania Zasobami Wody” („Nestlé Commitment on Water Stewardship”) do końca 2015 roku we wszystkich krajach, w których Nestlé prowadzi działalność, w tym także w Polsce, bezpośredni pobór wody na tonę zostanie zmniejszony o 40% względem roku 2005. Do 2016 rozpocznie się też wdrażanie działań służących oszczędzaniu wody w całym łańcuchu dostaw, szczególnie wśród dostawców kawy, cukru, ryżu i zbóż oraz w tych miejscach na świecie, gdzie są ograniczone zasoby wody. Kolejnym realizowanym z sukcesem środowiskowym priorytetem firmy jest redukcja opakowań. Firma angażuje się też w działania z dziedziny zdrowia, żywienia i dobrego samopoczucia. W tym zakresie w rankingu DJSI innowacje produktowe i nowe odsłony produktów już obecnych na rynku otrzymały maksymalną notę 100.


 Zrównoważone gospodarowanie zasobami i odpowiedzialne podejście do prowadzenia biznesu jest w Nestlé kwestią strategiczną. Nazywamy je Tworzeniem Wspólnej Wartości (ang. Creating Shared Value, CSV). Jako globalny producent żywności, na każdym etapie produkcji i w każdej lokalizacji przestrzegamy tych samych standardów w dziedzinie troski o środowisko i ludzi – naszych pracowników i konsumentów. Wysokie noty w Dow Jones Sustainability Index są dla nas cennym, bo obiektywnym dowodem uznania, że nasze zrównoważone podejście przynosi korzyści społeczeństwu – przekonuje Edyta Iroko, koordynator ds. Mediów w Nestlé Polska S.A.


dowjones2015

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij