Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Nestlé w Kaliszu dba o przestrzeń przyjazną dzieciom
Po raz kolejny przedstawiciele zakładu WINIARY należącego do Nestlé Polska S.A. zadbali o przyjazną przestrzeń miejską. Tym razem otoczyli opieką teren Publicznego Przedszkola nr 20 przy ulicy Chełmskiej 6 w Kaliszu. Posadzili klony i tuje, stworzyli żywopłot i zadbali o istniejący drzewostan. Akcję, jak co roku, wspierał także Prezydent Miasta Kalisza, Pan Grzegorz Sapiński.

WINIARY od lat troszczą się o drzewostan Kalisza. Rok temu klony od Nestlé pojawiły się przy ul. Armii Krajowej, dwa lata temu – przy ulicy Harcerskiej, a trzy lata temu – przy Polnej. Tym razem opieką objęto zieleń w otoczeniu najmłodszych. We wtorek, 7 września 2015 roku, wraz z przedstawicielami władz miasta, reprezentacja fabryki WINIARY odwiedziła Publiczne Przedszkole nr 20 przy ul. Chełmskiej 6 w Kaliszu.


Na terenie należącym do przedszkola jest dość ciasno i można było posadzić tylko trzy klony Globosum o wysokości ok. 2,5 m. To klasyczne klony o naturalnie gęstej i kulistej koronie, dające przyjemny cień, a jednocześnie utrzymujące piękną formę bez ingerencji ogrodników. Firma zadbała też o pielęgnację już rosnących na terenie przedszkola drzew i krzewów – w celu poprawy estetyki zieleni wokół przedszkola przycięte zostały ich gałęzie i korony. Dodatkowo na prośbę przedszkola przedstawiciele Nestlé posadzili także żywopłot składający się z 60 tuj Szmaragd o wysokości 40-50 cm. Dzięki temu możliwe będzie lepsze zagospodarowanie przestrzeni terenu wokół przedszkola.


 O potrzebie zieleni w naszym otoczeniu, zwłaszcza w otoczeniu dzieci, nikogo nie trzeba przekonywać. Drzewa i krzewy to zielone płuca miast. Publiczne Przedszkole nr 20 położone jest około kilometr od naszej fabryki. Można powiedzieć, że jesteśmy prawie sąsiadami. A sąsiedzi powinni o siebie dbać. W niedalekiej przeszłości nasza fabryka pomagała przedszkolu w naprawie lamp i tak nawiązała się współpraca. Kiedy przedszkole zapytało, czy nie moglibyśmy posadzić paru drzewek na ich terenie, nie musieliśmy się długo zastanawiać. To część filozofii Nestlé w zakresie Tworzenia Wspólnej Wartości, czyli społecznej odpowiedzialności firmy. Dbamy o nasze małe ojczyzny, wspieramy społeczności, w których działamy. Chcemy przynosić korzyści otoczeniu. Dla nas, pracowników zakładu WINIARY, wspólnym dobrem jest Kalisz i zawsze ogromnie cieszy nas możliwość zaangażowania się w akcje na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców – przekonuje Maciej Klęczek, Dyrektor Fabryki WINIARY w Kaliszu.


Sadzenie drzewek to nie jedyna aktywność Nestlé Polska S.A. w Kaliszu. Pracownicy firmy od lat co roku sprzątają Las Winiarski oraz angażują się w lokalne wydarzenia, takie jak na przykład nadchodzący 35. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza, którego Nestlé jest głównym sponsorem.


nestle_sadzi_drzewa_w_kaliszu_w_publicznym_przedszkolu_nr_20

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij