Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rosja: specjalna infolinia do zgłaszania przypadków łamania embarga
Jak informuje agencja Itar-Tass, rosyjska Prokuratura Generalna uruchomiła specjalną linię telefoniczną, za pośrednictwem której można zgłaszać przypadki nielegalnego importu i sprzedaży żywności objętej embargiem.

Biuro Prokuratora Generalnego poinformowało, że infolinia została uruchomiona w celu zbierania wiadomości „na temat nielegalnego importu i sprzedaży zakazanych produktów.


Rosja wprowadziła embargo na produkty m.in. ze Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej w sierpniu 2014 roku w odwecie za sankcje nałożone przez państwa zachodnie.


W czerwcu tego roku Władimir Putin przedłużył embargo o rok – do sierpnia 2016 roku. 13 sierpnia embargo zostało rozszerzone na kolejne państwa, w tym Albanię, Czarnogórę, Liechtenstein oraz Islandię.


29 lipca Putin podpisał dekret ws. niszczenia żywności, która omijając ograniczenia została wprowadzona na rynek rosyjski. Z dniem 6 sierpnia służby zaczęły realizować nowe wytyczne.


Zdaniem Prokuratury Generalnej w Rosji produkty spożywcze „bez skrupułów” są sprowadzane do Rosji bez spełnienia należytych warunków odnośnie transportu oraz przechowywania, co może być „niebezpieczne dla zdrowia obywateli”.


Jak można się domyślać, nowa infolinia ma pomóc władzom rosyjskim w lepszym wyłapywaniu przypadków obchodzenia ograniczeń przez zachodnich dostawców.


Źródło: Portalspożywczy.pl http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/rosja-specjalna-infolinia-do-zglaszania-przypadkow-lamania-embarga,118128.html


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij