Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rabobank: Nestle, Lactalis i Danone największymi mleczarniami na świecie
- Największą mleczarnią na świecie, podobnie jak w poprzednim rankingu, został koncern Nestle z łącznym obrotem 20,9 mld euro. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się firmy Lactis i Danone (obie z Francji) z obrotami 14,7 mld i 14,6 mld euro. - podał Rabobank w zestawieniu największych mleczarni świata w 2014 r.

Na kolejnym miejscu w rankingu znalazła się Fonterra z Nowej Zelandii, która osiągnęła obrót 13,9 mld euro. Piąta pozycja należy do Dairy Farmers of America (USA) z wynikiem 13,5 mld euro, a szósta do Friesland Campina z Holandii (11,1 mld euro). Siódme miejsce zajęła Arla Foods (10,3 mld euro), ósme -  Saputo z Kanady (7,4 mld euro), dziewiąte Dean Foods (USA), którą osiągnęła w ubiegłym roku 6,8 mld euro obrotu, a dziesiąte chińska Yili (6,5 mld euro).


Kolejne miejsca należą do: Mengniu (Chiny), Unilevera, Sodiaal, DMK, Savencia (Bongrain), Kraft Foods, Meiji, Schreiber Foods, Lank O'Lakes.


Listę 20 największych producentów najbiału na świecie zamyka niemiecki Mueller  z obrotem 3,8 mld euro.


Jak zaznaczono w raporcie Rabobank, na globalny rynek  przetwórstwa mleka w 2015 r. wpłynęły m.in. zmiany na rynku walutowym,spowolnienie wzrostu gospodarczego na wielu rynkach wschodzących, a także zwiększenie siły nabywczej USA i chińskich firm. Stąd właśnie wzrost firm azjatyckich i umocnienie ich pozycji w rankingu. 


(Źródło: portalspozywczy.pl / Rabobank).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij