Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
VII Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations
9-10 kwietnia w EXPO XXI Warszawa odbędą się VII Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To najważniejsze spotkanie tego typu dla branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej. O randze imprezy świadczy rosnąca z roku na rok liczba wystawców i gości zarówno z Polski jak i zagranicy.

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia stref tematycznych. Podział na strefy pozwala na szybkie odnalezienie produktów z poszczególnych sektorów. LUXPACK (tutaj prezentowana będzie szeroka oferta opakowań na produkty luksusowe, które każdego roku zaskakują formą i precyzją wykonania), LABELLING & PRINTING (miejsce, które spodoba się każdemu kto szuka rozwiązań w zakresie etykietowania, kodowania, znakowania itp.), CO-PACKAGING (strefa powstała z myślą o osobach odpowiedzialnych za pakowanie, przepakowywanie, kontrolę jakości, czy konfekcjonowanie), LOGISPACK (strefa, gdzie wystawcy zaprezentują szeroką gamę opakowań logistycznych, zbiorczych, ochronnych, gotowych na półkę).


Nowością tegorocznej edycji będzie Strefa Safetypack. Koniec z niebezpiecznymi opakowaniami! Podczas targów zaprezentowane zostaną rozwiązania, które chronią przed niepożądanym otwarciem lub utrudniają otwarcie danego produktu przez dzieci. Zaawansowane technologicznie opakowania z pewnością wzbudzą zainteresowanie szczególnie przedstawicieli branży spożywczej i farmaceutycznej, którzy wiedzą jak istotne jest, aby opakowanie chroniło produkt przed fizycznym uszkodzeniem, chemiczną degradacją, czy mechanicznymi i klimatycznymi zagrożeniami. Firmy prezentujące ofertę podpowiedzą w jaki sposób można chronić produkty, tak aby zachowane były wszelkie normy higieny i bezpieczeństwa. Rozwiązania typu tamper-evident (zabezpieczenie gwarancyjne) oraz child-resistant (zabezpieczenie przed dostępem dla dzieci) to aktualnie nowy kierunek w projektowaniu opakowań.


Tym co wyróżnia Targi Packaging Innovations jest Program Innowacja. Firmy, biorące udział w targach mogą również zgłosić dany produkt lub rozwiązanie do programu. Warunkiem jest nowatorskie wykorzystanie materiałów lub ich zastosowanie. Stoiska z innowacyjnymi rozwiązaniami zostaną specjalnie oznaczone, co ułatwi lokalizację innowacji na mapie hali. Jakie nowości rynkowe będzie można zobaczyć na stoiskach wystawców? m.in.: opakowania wykorzystujące technologię airless, materiał opakowaniowy - będący następcą folii bąbelkowej, worek w kształcie słoika, czy opakowania na magnes.


Od niedawna nowym trendem wśród opakowań są opakowania inteligentne. Posiadają one interaktywny wskaźnik, który monitoruje świeżość, temperaturę i szczelność opakowania. Na uwagę zasługują również nalepki RFID, które dostarczają informację o zapakowanym produkcie. W ofercie targów nie zabraknie również etykiet zapachowych, które roztaczają zapach drzew, kwiatów, owoców, przypraw, ziół oraz produktów spożywczych typu kawa, czekolada, cola lub pizza. Warto również przyjrzeć się z bliska innowacyjnej technologii druku cyfrowego ink jet uv, która pozwala na nisko i wysokonakładowe etykietowanie produktów. Wymienione rozwiązania to jedne z wielu propozycji, które prezentowane będą podczas zbliżających się Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.


Warto podkreślić, iż opakowania nie tylko zapewniają wysoką jakość produktu, ale również pełnią funkcję informacyjną i reklamową. Podkreślać to będą prowadzący seminaria learnShops, które są bezpłatne dla wszystkich uczestników targów. Prezentacje poprowadzą cenieni prelegenci z Polski i zagranicy. Na uwagę zasługują również warsztaty organizowane w ramach targów. JAK OPAKOWAĆ BRANDY? To spotkanie podczas, którego dowiedzą się Państwo w jaki sposób opakowanie pozycjonuje produkt i markę. Warsztaty organizowane są we współpracy z Wydawnictwem Polski Drukarz Sp. z o.o., wydawcą miesięcznika „Świat DRUKU”.  Interesująco zapowiadają się również warsztaty kreatywne "Opakuj Pięknie", organizowane przez firmę Multi Packaging Solutions (dawniej Chesapeake/Cartondruck). Twórcza zabawa w kreację opakowania, od idei, przez grafikę, bryłę, materiały, zdobienia sprawi, iż każdy będzie mógł sprawdzić, jak to jest, być współtwórcą pięknego opakowania. Materiały bazowe nadal pozostają niespodzianką dla uczestników.


W ramach targów będzie miała również miejsce wystawa opakowań kartonowych zwycięzców i finalistów Pro Carton/ECMA Carton Award 2014.

Na koniec warto wspomnieć o Strefie Studenta. To właśnie tu będzie można spotkać młodych, ambitnych i pełnych energii studentów, którzy już niedługo zasilą rynek pracy. Być może to właśnie Państwo jako pierwsi zapoznacie się z ich portfolio i tym samym wyprzedzicie konkurencję rozpoczynając owocną współpracę.


Zachęcamy do rejestracji na targi, która umożliwia bezpłatny wstęp. Szczegóły na www.packaginginnovations.pl   


Organizator:
easyFairs Sp. z o.o./Targi w Krakowie Sp. z o.o.  
Tel. +48 12 651 95 20
www.targi.krakow.pl


Kontakt:
Katarzyna Gościańska
Specjalista ds.
Marketingu
Tel. +48 12 651 95 23
Tel.kom. +48 510 134 219
e-mail:
goscianska@targi.krakow.pl


310

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij