Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wyrwij Fiskusowi BAT!
Społeczna akcja poparcia przyśpieszenia prac nad prezydenckim projektem zmian w interpretacji przepisów prawa podatkowego.

Pracodawcy RP włączyli się w poparcie przyśpieszenia prac nad prezydenckim projektem zmian w interpretacji przepisów prawa podatkowego.


Prezentujemy poniżej treść pisma Prezydenta Pracodawców RP Pana Andrzeja Malinowskiego z prośbą o dołączenie do społecznej akcji WYRWIJ FISKUSOWI BAT!:


My, polscy podatnicy, jesteśmy uczciwymi obywatelami. Płacimy podatki, bo wiemy, że to nasz obowiązek. Fiskus zbyt często próbuje nam wmówić, że jesteśmy przestępcami. Za oszusta zostaje uznany każdy, kto nie potrafi udowodnić swojej niewinności. Urzędnicy wciąż hołdują zasadzie domniemania winy. Nie godzimy się na to!

 

Aparat państwa tworzy przepisy – jeśli są niejasne, odpowiedzialność za negatywne skutki nie powinna być po stronie obywatela – Prezydent RP Bronisław Komorowski. >> czytaj więcej

 

W Sejmie RP od paru miesięcy leży projekt noweli przepisów, które zmusiłyby urzędników fiskusa do zmiany swojej postawy wobec obywateli. Prezydent Bronisław Komorowski proponuje w nim, by wątpliwości interpretacyjne przepisów prawa podatkowego rozstrzygać na korzyść podatnika. Wszyscy są zgodni, że zasada ta jest słuszna i należy ją jak najszybciej wdrożyć. Ale nie Ministerstwo Finansów, które deklaruje, że wprowadzi ją w bliżej nieokreślonej przyszłości. Aparat skarbowy mocno trzyma swój bat – broni swojego prawa do nadużyć, do bezkarności wobec nękania obywateli. Nie chce, by proponowana zasada stała się fundamentem myślenia o podatkach i o nas – podatnikach. Urzędnicy resortu finansów chcą ją utopić w gąszczu proponowanych przez siebie zmian w ordynacji podatkowej i maksymalnie opóźnić sejmowe prace nad nią.

 

Politycy często mówią, że coś zrobią, a potem okazuje się, że nie pozwoliły im na to tzw. obiektywne czynniki – Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski. >> czytaj więcej


Nie zgadzamy się na dyktat fiskusa. Apelujemy do Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz – uchwalcie przepisy proponowane przez Prezydenta Komorowskiego jeszcze w tej kadencji Parlamentu! Mamy dość traktowania nas jak przestępców! Pozwólcie nam uczciwie pracować i płacić podatki, a nie walczyć z aparatem skarbowym.


Należy obecnie zmienić tok myślenia w sprawie kontroli podatkowych – nie ma kontroli w celach prewencyjnych, kontrola ma przynosić wpływy budżetowe –notatka ze spotkania urzędników Ministerstwa Finansów z naczelnikami izb skarbowych. >> czytaj więcej


My się na to nie godzimy! A Ty?Zmianę w Ordynacji podatkowej można poprzeć, podpisując petycję dostępną na stronie: www.panstwodlaobywateli.pl 

Wyrwij Foskusowi BAT

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij