Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polscy producenci żywności radzą sobie bez Rosji
Polscy producenci żywności radzą sobie, nie mając dostępu do rosyjskiego rynku. Tak ostatnią decyzję federalnego nadzoru zakazującego eksport naszych serów topionych do Rosji komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.

- Można żyć bez Rosji. Rosjanie próbują nam dostarczyć jeszcze więcej impulsów do tego, żeby zapomnieć o tym rynku – uważa Andrzej Gantner.

 

Eksport w 2014 roku lepszy niż rok wcześniej

W ubiegłym roku, mimo embarga, eksport żywności, jak i całe saldo eksportowe mieliśmy lepsze, niż w 2013 rok mówił ekspert.

 

Cios dla niektórych firm

Decyzja Rosjan o zakazie wwozu serów topionych może być jednak ciosem dla części firm, które stracą nawet 40% przychodów.

- Są firmy, które były i są nadal nakierowane na Rosję. Niewątpliwie one wymagają wsparcia. Ono zostało częściowo udzielone. Mam nadzieję, że będzie nadal kontynuowane. Można zatem w tej chwili powiedzieć: nie przejmujmy się Rosją, szukajmy nowych rynków zbytu. Być może kiedyś Rosjanie wrócą do polskiej żywności – mówi Andrzej Gantner.

 

Cały wywiad z Andrzejem Gantnerem, dyrektorem generalnym PFPŻ w Polskim Radiu: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1385432/


(Źródło: Polskie Radio)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij