Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE straciła już 21 mld euro na sankcjach wobec Rosji i na embargu
Sankcje wobec Rosji mają "bardzo istotną cenę" dla Unii Europejskiej; UE dotąd straciła 21 mld euro zysków z eksportu - oświadczył w poniedziałek szef MSZ Hiszpanii Jose Manuel Garcia Margallo.

"Jesteśmy w nadzwyczaj poważnej sytuacji. Porozumienie, które może zostać znalezione (na szczycie w Mińsku) jest ostatnią szansą przed przejściem do scenariusza wzmacniania sankcji" - oświadczył minister po przybyciu w poniedziałek do Brukseli. Szefowie dyplomacji krajów UE spotykają się w Brukseli, by zdecydować o rozszerzeniu listy osób i firm z Rosji objętych sankcjami wizowymi i finansowymi w związku z kryzysem na Ukrainie.


Decyzja ta jest konsekwencją nasilenia się walk na wschodzie Ukrainy. Zarazem, jak przypomina agencja AFP, Hiszpania należy do tych krajów unijnych, które są powściągliwe wobec dalszego zaostrzania sankcji.


Na najbliższą środę planowane jest kolejne spotkanie na szczycie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku, w celu uregulowania kryzysu ukraińskiego.


W 2013 roku eksport produktów europejskich do Rosji wyniósł 120 mld euro, według danych opublikowanych przez Komisję Europejską.


(Źródło: PAP)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij